Reprezentant Polski przejechał się po Sousie. "Okazały się fałszywe"

- Paulo Sousa? Opowieści o tym, że jesteśmy rodziną okazały się fałszywe - stwierdził Jan Bednarek na łamach portalu "Newonce".

24 marca reprezentacja Polski zagra na wyjeździe z Rosją w barażowym meczu o awans na mistrzostwa świata w Katarze. Jeśli nasza kadra wygra w Moskwie, to w decydującym spotkaniu zagra ze Szwecją lub Czechami. Póki co więcej niż o barażach pisze się o tym, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Pod koniec grudnia Paulo Sousa sensacyjnie rozwiązał kontrakt z PZPN-em i odszedł do brazylijskiego klubu Flamengo. Robert Lewandowski zdradził, że Portugalczyk nawet nie pożegnał się z kadrowiczami, tylko uciekł bez słowa. Nie tylko Lewandowski jest rozczarowany postawą Sousy.

Zobacz wideo Biznes Lewandowskiego robi piorunujące wrażenie! "Świątynia sportu"

Były reprezentant Polski żyje w skrajnej nędzy. Były reprezentant Polski żyje w skrajnej nędzy. "W nocy przychodzi strach"

"Opowieści okazały się fałszywe"

Trudny moment opisał także Jan Bednarek.

- Nie jest to komfortowa sytuacja. Byliśmy wszyscy bardzo mocno skupieni na meczu z Rosją, a żegnaliśmy się w listopadzie z myślą, że Paulo Sousa jest naszym trenerem. (...) Opowieści o tym, że jesteśmy rodziną okazały się fałszywe. Musimy jednak skupić się na tym, co sami mamy osiągnąć. Doszedł element motywacji. Będziemy chcieli udowodnić trenerowi, że potrafimy awansować na mundial, a jego odejście potraktować jako dodatkowy bodziec. Pozostaje mi tylko życzyć mu powodzenia - stwierdził Bednarek na łamach portalu "Newonce".

Na razie Bednarek skupia się jednak na grze w klubie. Dobre występy w Southampton sprawiły, że stoperem zaczęły się interesować uznane marki. Dziennikarze "Głosu Wielkopolski" ustalili, że reprezentanta Polski chcą pozyskać dwa wielkie kluby włoskie: Inter i Juventus. Do ewentualnego transferu mogłoby jednak dojść dopiero latem. Kontrakt polskiego obrońcy z Southampton obowiązuje do 2025 roku.

Rosjanie boją się Polski przed barażem o MŚ. I Nawałki. Rosjanie boją się Polski przed barażem o MŚ. I Nawałki. "Tu powstaje problem"

Bednarek się rozstrzelał

W obecnym sezonie Premier League Jan Bednarek rozegrał już 18 meczów we wszystkich rozgrywkach. Szczególnie imponująco przedstawia się jego dorobek bramkowy. Reprezentant Polski trafiał do siatki w ligowych starciach z Leicester City, West Hamem i Brentfordem. Wszystkie trzy gole strzelił na przestrzeni miesiąca. 

Więcej o: