Jeden z głównych kandydatów odrzucił ofertę PZPN! "Kontrakt był przygotowany"

Marcel Koller nie zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Szwajcar miał już przygotowany kontrakt, ale postanowił nie obejmować biało-czerwonych przed barażami - informuje Andreas Boeni, dziennikarz szwajcarskiego dziennika "Blick".

Kiedy wydawało się, że ogłoszenie Adama Nawałki nowym selekcjonerem reprezentacji Polski jest już tylko formalnością, sprawy nagle się zmieniły. Niektóre media zaczęły podawać informację, jakoby Andrij Szewczenko był faworytem na tę posadę. "Kulesza (nadal) chce skorzystać z usług 'rezerwowego' Nawałki, ale – przynajmniej początkowo – jedynie w dwóch meczach" - czytamy na portalu Sportowy24. Rozmowy z Szewczenką mają być "zmiękczeniem" Adama Nawałki, który tym samym zgodziłby się na inne warunki kontraktu.

Zobacz wideo "Adam Nawałka ma poparcie grubych ryb w reprezentacji Polski"

Media: Temat Marcela Kollera w reprezentacji zakończony, choć kontrakt był gotowy

Andreas Boeni, dziennikarz ze szwajcarskiej gazety "Blick" poinformował, że Marcel Koller nie obejmie reprezentacji Polski przed marcowymi barażami o awans na mistrzostwa świata w Katarze. Szwajcar zdradził, że szkoleniowiec miał już przygotowany kontrakt z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. "Koller o swojej decyzji poinformował polską federację w czwartek" - dodał Boeni na Twitterze. Wcześniej media informowały, że poza Polską Koller ma ofertę z reprezentacji Grecji.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Jako pierwszy o kandydaturze Marcela Kollera poinformował Roman Kołtoń, według którego szkoleniowiec wyraził chęć poprowadzenia reprezentacji Polski. Koller ma już doświadczenie w pracy z reprezentacją, ponieważ w latach 2011-2017 odpowiadał za wyniki kadry Austrii. Interia poinformowała 15 stycznia, że kandydaturę Szwajcara prezesowi Kuleszy zaproponował Tomasz Hajto oraz Cezary Kucharski. "Kulesza rozważał już nawet ewentualne wsparcie go Polakami, między innymi mówiącym świetnie po niemiecku Michałem Probierzem" - czytamy na portalu.

Jak wówczas PZPN zareagował na plotki o Marcelu Kollerze? "To szaleństwo, menedżerowie urządzają sobie cyrki, a 80 procent informacji w przestrzeni publicznej to fejki" - przekazała jedna z osób w tekście Jakuba Seweryna na Sport.pl

Więcej o: