Nawałka nie jest już numerem jeden?! Kulesza chce rozmawiać z Szewczenką

Według informacji "Przeglądu Sportowego" Adam Nawałka nie jest już faworytem do objęcia stanowiska trenera piłkarskiej reprezentacji Polski. Teraz miałby nim być były trener i legenda ukraińskiej kadry, Andrij Szewczenko.

W środę odbyło się posiedzenie zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, na którym - jak uważano do tej pory - miała zapaść decyzja dotycząca zatrudnienia w roli trenera polskiej kadry Adama Nawałki. Nie podjęto jej jednak, a jedynie wybrano selekcjonerów kadr do lat 16 i 19. 

Zobacz wideo Ujawniamy tajemnicę kontraktu Nawałki [Sport.pl Live #5]

Nawałka na ławce rezerwowych u Kuleszy? Prezes PZPN ma mieć nowego faworyta

Taki obrót spraw pozwala postawić pytanie: czemu skoro pozycja Nawałki miała być niezachwiana, a ogłoszenie trenera w roli selekcjonera polskiej kadry kwestią godzin, nie wydarzyło się to w momencie, który wydawał się do tego najlepszą okazją? Odpowiadają na nie dziennikarze "Przeglądu Sportowego".

"Cezary Kulesza doprowadził do sytuacji, w której ustalił z Adamem Nawałką szczegóły selekcjonerskiego kontraktu, po czym wysłał go... na ławkę rezerwowych" - czytamy w artykule. Według "PS" Kulesza zapracował sobie teraz na chwilę spokoju w kontekście negocjacji z innymi, ważniejszymi od Nawałki szkoleniowcami, mając jednocześnie w obwodzie opcję rezerwową, do której zawsze może wrócić. 

Prezes PZPN Cezary Kulesza i prezydent UEFA Aleksander CeferinOficjalnie: PZPN wydał oświadczenie ws. nowego selekcjonera! Wszyscy milkną

Szewczenko trenerem polskiej kadry? Sytuacja lepsza, niż gdy pierwszy raz ogłoszono go kandydatem

Kto zatem ma być faworytem do objęcia polskiej kadry zamiast Nawałki? Według "Przeglądu Sportowego" jest to Andrij Szewczenko. Były trener i legenda ukraińskiej kadry ma być kandydatem, z którym prezes PZPN jeszcze niczego nie ustalał. Jego temat nie przewinął się podczas obraz zarządu związku, a ma zostać ruszony przez Cezarego Kuleszę dopiero w tym tygodniu. 

Adam Nawałka i Cezary KuleszaZamieszanie z ogłoszeniem Nawałki! Zostało trzech trenerów!

Szewczenko był już ogłaszany faworytem do objęcia polskiej kadry przez portal sport.onet.pl i "Przegląd Sportowy" blisko dwa tygodnie temu. Wówczas Ukrainiec prowadził jeszcze włoską Genoę i wydawało się to mało prawdopodobne. Wówczas podawano zresztą, że Cezary Kulesza chciałby zatrudnić Szewczenkę po sezonie, a na baraże postawić na innego trenera. Taki scenariusz wydaje się mało prawdopodobny. W programie Sport.pl LIVE prezes PZPN stwierdził, że trener, który wywalczy awans w barażach, pojedzie także na sam mundial.

Oficjalnie: Zwrot ws. współpracownika Adama Nawałki?! PZPN podjął decyzjęOficjalnie: Zwrot ws. współpracownika Adama Nawałki?! PZPN podjął decyzję

W sobotę Włosi poinformowali jednak, że Szewczenko został oficjalnie zwolniony. I to uruchomiło lawinę spekulacji także we włoskich mediach, które zaczęły podawać, że teraz jego przejście do polskiej kadry jest już całkiem możliwe. Dla Ukraińca to była pierwsza praca w roli trenera klubowego. Wcześniej świetnie sprawdził się jako selekcjoner reprezentacji Ukrainy. Doprowadził drużynę do ćwierćfinału Euro 2020. Drużynę narodową prowadził przez pięć lat.

Więcej o: