Były reprezentant Polski nie chce Nawałki w kadrze. "Nieśmieszny żart"

Coraz więcej wskazuje na to, że miejsce Paulo Sousy na stanowisku selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski ponownie zajmie Adam Nawałka. Wśród przeciwników takiego rozwiązania znajduje się Radosław Kałużny, który wyraził swój sprzeciw w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, niebawem Adam Nawałka ponownie powinien zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. 64-latek od początku był stawiany w roli jednego z faworytów do zastąpienia Paulo Sousy, a za takim rozwiązaniem opowiadali się sami piłkarze. Co więcej, sam Nawałka ma już spore doświadczenie w prowadzeniu kadry.

Zobacz wideo "Adam Nawałka ma poparcie grubych ryb w reprezentacji Polski"

2Szpital polowy na Stadionie Narodowym w WarszawieBaraż o mundial na pewno nie na Narodowym! Dwaj kandydaci do przejęcia

Kałużny nie chce Nawałki w reprezentacji

Wśród osób, które są przeciwne zatrudnieniu Nawałki znalazł się Radosław Kałużny. - W kółko słyszę: Nawałka, Nawałka. Czyli co? W blisko czterdziestomilionowym kraju jedynym godnym stołka selekcjonera jest człowiek, który swoje już przepracował z reprezentacją? Rozstając się z nią w gęstej atmosferze? - powiedział były reprezentant Polski.

Kałużny stwierdził również, że argument, w myśl którego Nawałka doskonale zna piłkarzy, nie powinien być brany pod uwagę. - Argument, że Nawałka najlepiej zna naszych piłkarzy, jest nieśmiesznym żartem. Robert Lewandowski strzelał za kadencji każdego selekcjonera i wciąż będzie to robił - ocenił.

Kałużny domaga się nowej twarzy w kadrze

41-krotny reprezentant kraju przyznał, że według niego nowym selekcjonerem powinien zostać ktoś zupełnie nowy, z odmiennym od dotychczasowych pomysłem na kadrę. - By było to naprawdę nowe otwarcie, emocjonujące dla nas, kibiców. Otwarcie z orkiestrą, a nie koncert pod tytułem "Ale to już było" - podsumował.

Radosław Kałużny i Adam Nawałka spotkali się na piłkarskim szlaku ponad 20 lat temu w Wiśle Kraków. Nawałka wówczas dwukrotnie w krótkim odstępie czasu był trenerem "Białej Gwiazdy" - od marca do czerwca 2000 roku i od kwietnia do czerwca 2001 roku. Pod jego wodzą Kałużny rozegrał 18 meczów w krakowskim klubie.

Borek ujawnia, kto został nowym selekcjonerem. Borek ujawnia, kto został nowym selekcjonerem. "Zapomnijmy o siwym bajerancie"

Za nieco ponad dwa miesiące biało-czerwoni stoczą bój o awans na tegoroczne mistrzostwa świata. 24 marca w barażach zmierzą się na wyjeździe z Rosją i w przypadku zwycięstwa o awans na turniej zagrają ze zwycięzcą pary Szwecja - Czechy.

Więcej o: