Borek ujawnia, kto został nowym selekcjonerem. "Zapomnijmy o siwym bajerancie"

Mateusz Borek ujawnił na Instagramie, że to Adam Nawałka został nowym-starym selekcjonerem reprezentacji Polski. - Najlepszy z możliwych wyborów. Zadanie jest piekielnie trudne. Ale nie takie rzeczy ogarnialiśmy z selekcjonerem Adamem - napisał współwłaściciel Kanału Sportowego.

Wciąż nie wiadomo, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Saga z tym związana trwa już od końcówki zeszłego roku, czyli momentu odejścia Paulo Sousy do brazylijskiego Flamengo. Od tamtego czasu w mediach pojawiło się kilkudziesięciu kandydatów na stanowisko selekcjonera, ale faworyt wydawał się tylko jeden - Adam Nawałka. "Nawałka podjął pewne ryzyko, bo tej umowy chyba jeszcze nie ma podpisanej, ale rozpoczął wstępną pracę, stworzył listę zawodników" - przekazał rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski w rozmowie z TVP Sport.

Zobacz wideo "Adam Nawałka ma poparcie grubych ryb w reprezentacji Polski"

Mateusz Borek ujawnia: Adam Nawałka trenerem Polaków. "Nie takie rzeczy robiliśmy"

Cezary Kulesza powinien poinformować, kto został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w trakcie zebrania zarządu PZPN, które odbędzie się w środę 19 stycznia. Mateusz Borek ujawnił, że miejsce Paulo Sousy zajmie Adam Nawałka. "Najlepszy z możliwych wyborów. Zadanie jest piekielnie trudne. Ale nie takie rzeczy ogarnialiśmy z selekcjonerem Adamem. Autobus znów nie będzie cofał, wywiadów za wiele nie będzie" - rozpoczął dziennikarz na Instagramie.

 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Najważniejsza będzie jego charyzma, czucie szatni, dbanie o każdy detal taktyczny, wybór właściwej jedenastki i komunikacja z zespołem. O top przygotowanie modowe trenera Nawałki też możemy być spokojni. Podobnie jak o komunikację z liderami kadry, na czele z Lewandowskim i Glikiem" - dodaje Borek. Współwłaściciel Kanału Sportowego potwierdził też nowych członków sztabu Nawałki. "Bardzo się cieszę, że do wieloletniego, zaufanego składu dołączą też nowe twarze. Wybitni reprezentanci Polski. Wciąż młodzi. 21-letni Jerzy Dudek i nieco młodszy 18-letni Łukasz Piszczek. Zapomnijmy już o Siwym Bajerancie. Niech bajeruje Brazylijczyków w Rio. Czekam na ekscytującą końcówkę marca. Droga na mistrzostwa świata jest naprawdę długa i wyboista" - skwitował.

Adam Godlewski, dziennikarz portalu Sportowy24, zdradził w programie Sport.pl LIVE, że Adam Nawałka będzie zarabiał 200-250 tysięcy euro miesięcznie jako selekcjoner biało-czerwonych. "W PZPN ludzie też są przekonani, że Nawałka powinien zarabiać więcej niż jakikolwiek trener ligowy. Na nasze warunki to też nie są małe pieniądze, a zdaje się, że w grę wchodziło też wynajęcie apartamentu w Warszawie, bo wydaje się, że Nawałka będzie chciał mieć tutaj bazę pobytową" - stwierdził Godlewski.

Interia informowała w niedzielę 16 stycznia, że w sztabie Adama Nawałki znajdą się jego zaufani ludzie - Bogdan Zając, Jarosław Tkocz, Bartłomiej Spałek, Remigiusz Rzepka czy Jakub Kwiatkowski. Portal wspominał jeszcze o osobie Marcina Brosza, ale na razie ta kandydatura nie została potwierdzona.

Więcej o: