Media: Cezary Kulesza ma spotkać się z jeszcze jednym trenerem

Adam Nawałka wydaje się głównym faworytem do objęcia reprezentacji Polski po Paulo Sousie. Być może na decyzję Cezarego Kuleszy będziemy musieli dłużej poczekać, ponieważ prezes PZPN za kilkadziesiąt godzin spotka się z Marcelem Kollerem, byłym selekcjonerem Austriaków - poinformował w poniedziałkowy wieczór Polsat Sport.

Wciąż nie wiadomo, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Saga z tym związana trwa już od końcówki zeszłego roku, czyli momentu odejścia Paulo Sousy do brazylijskiego Flamengo. Od tamtego czasu w mediach pojawiło się kilkudziesięciu kandydatów na stanowisko selekcjonera, ale faworyt wydawał się być tylko jeden - Adam Nawałka. "To szaleństwo, menedżerowie urządzają sobie cyrki, a 80 procent informacji w przestrzeni publicznej to fejki" - tak komentowali w PZPN informacje z piątku 14 stycznia o Adamie Nawałce i Marcelu Kollerze.

Zobacz wideo "Adam Nawałka ma poparcie grubych ryb w reprezentacji Polski"

Media: Cezary Kulesza spotka się z Marcelem Kollerem

Polsat Sport informuje, że Polski Związek Piłki Nożnej może ogłosić nowego selekcjonera biało-czerwonych dużo później, niż podczas posiedzenia zarządu PZPN, czyli 19 stycznia tego roku. Wciąż nie można być też w 100 procentach pewnym potwierdzenia Adama Nawałki, ponieważ Cezary Kulesza chce spotkać się z Marcelem Kollerem w przeciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin. Szwajcar jest ostatnim kandydatem na stanowisko selekcjonera, z którym chce porozmawiać prezes polskiej federacji.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Przegląd Sportowy" poinformował w piątek 14 stycznia, że Koller jest głównym kandydatem do objęcia reprezentacji Polski, natomiast Interia doprecyzowała, że kandydaturę byłego selekcjonera Austriaków Kuleszy zaproponował Tomasz Hajto oraz Cezary Kucharski, były agent Roberta Lewandowskiego. "Kulesza rozważał już nawet ewentualne wsparcie go Polakami, między innymi mówiącym świetnie po niemiecku Michałem Probierzem" - mogliśmy przeczytać w artykule.

Plotki o Marcelu Kollerze mogą jednocześnie też być pewną grą ze strony szkoleniowca oraz jego przedstawicieli. Szwajcar równocześnie otrzymał propozycję objęcia reprezentacji Grecji i być może wykorzysta zainteresowanie Polaków, żeby otrzymać lepsze warunki. Poza tym trener niedawno przeszedł poważną operację i nie wróci szybko do pełnej sprawności.

Więcej o: