Media: Nie tylko Nawałka. Kulesza spotka się z innym polskim kandydatem

Prezes PZPN Cezary Kulesza spotkał się z Adamem Nawałką w warszawskim hotelu Regent w czwartkowy wieczór. To jednak nie koniec selekcji, ponieważ nazajutrz spotka się z innym polskim kandydatem. - Michniewicz? Potrafi przygotować zespół do konkretnego zadania - mówił Kulesza w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Adam Nawałka wrócił z wakacji na Malediwach i w czwartkowy wieczór spotkał się z Cezarym Kuleszą w warszawskim hotelu Regent, aby porozmawiać o reprezentacji Polski. "Wiele wskazuje, że po raz pierwszy prezes PZPN przeszedł w rozmowach  do konkretów. Wcześniejsze spotkania, m.in. z Fabio Cannavaro, miały raczej charakter zapoznawczy" - pisał dziennikarz Sport.pl Jakub Seweryn.

Zobacz wideo "Nie chcę, żeby taki człowiek był selekcjonerem reprezentacji Polski. To go dyskwalifikuje"

Cezary Kulesza nie skupia się tylko na Nawałce. Ma zaplanowane spotkanie z innym kandydatem

Czwartkowa rozmowa prezesa z byłym selekcjonerem trwała kilka godzin. "Wbrew wstępnym ustaleniom, nie zwlekali ze spotkaniem do piątku. Nawałka z lotniska pojechał do hotelu, a około godz. 22 dołączył do niego Kulesza" - pisał dziennikarz Sport.pl Dawid Szymczak

Cezary Kulesza rozmawiał z "Przeglądem Sportowym" przed spotkaniem z Nawałką w Warszawie. Prezes PZPN zdradził w wywiadzie, że ma zaplanowane spotkanie z innym kandydatem na selekcjonera. - Znam Nawałkę doskonale i cenię jego warsztat. W piątek spotkam się z innym szkoleniowcem, ale nie podam nazwiska. Jest wielu ciekawych kandydatów: Michniewicz, Probierz, Brzęczek, Urban, Skorża. No i Kosta Runjaić z Pogoni, to bardzo dobry trener - powiedział Kulesza.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Na samym początku sagi związanej z poszukiwaniem nowego selekcjonera biało-czerwonych jednym z głównych faworytów na to stanowisko był właśnie Czesław Michniewicz. Co o nim myśli Kulesza? - Bardzo dobry kandydat, mówię całkowicie poważnie. Potrafi przygotować zespół do wykonania konkretnego zadania i pokazał to podczas pracy z młodzieżówką - dodał prezes PZPN.

A jakie ma zdanie o Macieju Stolarczyku, propozycji od Jerzego Engela? - Wykonuje dobrą pracę z kadrą U-21 i jest już zatrudniony przez PZPN - stwierdził. Co ciekawe, Kulesza przyznał także, że konsultował się w ostatnim czasie z Robertem Lewandowskim, ale "szczegóły zachowa dla siebie".

- Żadna poważna federacja nie szuka trenera tylko na dwa mecze. Liczę, że trener poprowadzi kadrę na mundialu, a nawet dłużej. Pierwszym, poważnym wyzwaniem są jednak baraże. Wiem, że kibice się niecierpliwią, ale pośpiech jest często złym doradcą. Zapewniam, że nowy selekcjoner będzie miał czas na realizację planu - podsumował Kulesza.

Więcej o: