Tego nazwiska nikt się nie spodziewał. Engel wskazał kandydata w miejsce Sousy

Wciąż nie znamy następcy Paulo Sousy, który poprowadzi reprezentację Polski w barażach do mistrzostw świata w Katarze. Kogo zaproponowałby Jerzy Engel? - Ma za sobą doświadczenie w roli selekcjonera, to Maciej Stolarczyk. Był przy zespole - powiedział były trener biało-czerwonych w programie 4-4-2 w TVP Sport.

Cezary Kulesza rozpoczął poszukiwania nowego selekcjonera reprezentacji Polski po tym, jak kadrę opuścił Paulo Sousa. Kandydatów w mediach pojawia się wielu, a obecny prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej nie wykluczył zatrudnienia zagranicznego szkoleniowca. Kacper Sosnowski na łamach Sport.pl poinformował, że Cezary Kulesza spotka się w piątek 14 lub sobotę 15 stycznia z Adamem Nawałką i porozmawia w kontekście objęcia reprezentacji Polski.

Zobacz wideo "Nie chcę, żeby taki człowiek był selekcjonerem reprezentacji Polski. To go dyskwalifikuje"

Jerzy Engel wskazuje kandydata do objęcia kadry po Paulo Sousie. "Był przy zespole"

Jerzy Engel był gościem programu 4-4-2 na antenie TVP Sport, prowadzonego przez Dariusza Szpakowskiego. Były selekcjoner reprezentacji Polski wskazał swojego kandydata do objęcia kadry na marcowe baraże. "Jest już gotowy trener, który jest na miejscu i moim zdaniem nie trzeba niczego szukać. Ma doświadczenie w roli selekcjonera, był przy tym zespole. Chodzi o Macieja Stolarczyka, dla mnie to naturalny kandydat" - powiedział.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Gdybym był prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, to na to stanowisko szukałbym trenera, którego mam pod ręką, jest Polakiem, zna drużynę i przy niej był, a dodatkowo ma zaplecze w postaci pracy w roli selekcjonera i jest już pracownikiem związku" - dodał Engel. Maciej Stolarczyk prowadzi kadrę do lat 21 od października 2020 roku i walczy o awans na mistrzostwa Europy, które odbędą się w 2023 roku w Rumunii i Gruzji. Obecnie biało-czerwoni zajmują trzecie miejsce z 13 punktami i tracą dwa punkty do Niemców.

Jerzy Engel był też wymieniany w gronie kandydatów do objęcia reprezentacji Polski przez Michała Listkiewicza, byłego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. "Uważam, że powinno się porozmawiać z Jerzym Engelem, żeby pomógł Adamowi Nawałce w tym pierwszym okresie – przygotowaniu do baraży, bo dziś trzeba gasić pożar. Widzę tandem Nawałka-Engel" - przekazał Listkiewicz na łamach Radia Zet.

Więcej o: