Kolejny trener wysłał CV do PZPN-u! Prowadził kadrę na Euro 2016

Marcel Koller, który przez sześć lat prowadził reprezentację Austrii, teraz chciałby poprowadzić polską kadrę - poinformował dziennikarz Roman Kołtoń.

Do 19 stycznia mamy poznać nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie nim Fabio Cannavaro, z którym Cezary Kulesza spotkał się w sobotę. Jak przyznał prezes PZPN w studiu Viaplay, przed nim wciąż rozmowy z kilkoma kandydatami, a wśród nich znajdować się ma się m.in. były selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka

Zobacz wideo "Nie chcę, żeby taki człowiek był selekcjonerem reprezentacji Polski. To go dyskwalifikuje"

Wiadomo już, że kadry na pewno nie poprowadzą Czesław Michniewicz oraz Marek Papszun. Pierwszego Kulesza miał nigdy nie brać pod uwagę, a drugi przed chwilą przedłużył kontrakt z Rakowem Częstochowa. Coraz mniej prawdopodobny jest też powrót Jerzego Brzęczka, który łączony jest z objęciem posady selekcjonera reprezentacji Kosowa.

Coraz więcej wskazuje więc na to, że Kulesza może zdecydować się na zagranicznego szkoleniowca. Wcześniej, poza Cannavaro, w kontekście polskiej kadry wymieniano m.in. Cesare Prandelliego czy Andreę Pirlo.

Wisła Płock - Legia WarszawaŚwietne informacje dla kibiców Legii. Telewizja pokaże najbliższe mecze

Roman Kołtoń - dziennikarz i twórca kanału "Prawda Futbolu" - poinformował, że do PZPN wpłynęła kolejna oferta od zagranicznego trenera. Tym razem chęć prowadzenia naszej kadry miał wyrazić Marcel Koller.

Kolejny kandydat na selekcjonera

61-letni Szwajcar całą piłkarską karierę spędził w Grasshoppers Zurych, a w narodowej kadrze zagrał 56 meczów, w których strzelił trzy gole. Jako szkoleniowiec Koller pracował w klubach ze Szwajcarii (ostatnio FC Basel) i Niemiec oraz prowadził reprezentację Austrii.

W tej Koller pracował w latach 2011-17. Szwajcar rozpoczął pracę w listopadzie 2011 roku i jego pierwszymi eliminacjami były te do mundialu w Brazylii. Austria w grupie zajęła trzecie miejsce, ustępuje Szwecji i Niemcom. Do miejsca barażowego zabrakło jej trzech punktów. Za jego kadencji Austriacy nie pojechali też na mundial w Rosji, zająwszy czwarte miejsce w grupie z Mołdawią, Gruzją, Walią, Irlandią i Serbią.

To jednak Koller jako pierwszy selekcjoner w historii wprowadził Austrię na mistrzostwa Europy (wcześniej grała w nich tylko jako gospodarz). W eliminacjach Austriacy wygrali grupę przed Rosją, Szwecją, Czarnogórą, Liechtensteinem i Mołdawią. W 2016 roku reprezentacja Austrii zajmowała najwyższe w historii, 10. miejsce w rankingu FIFA. Na Euro 2016 Austria zdobyła jednak tylko punkt - zajęła ostatnie miejsce w grupie z Portugalią, Islandią i Węgrami.

Króciutko. Gwiazda Napoli odpowiedziała hejterowi. I to jak...Króciutko. Gwiazda Napoli odpowiedziała hejterowi. I to jak...

Koller poprowadził Austrię w 54 meczach, z których wygrał 26 (46,3 proc.), zremisował 13 i 16 przegrał. Kulesza zapowiedział, że decyzję w sprawie nowego selekcjonera reprezentacji Polski podejmie najprawdopodobniej do 19 stycznia.

Więcej o: