Łukasz Piszczek może wrócić do reprezentacji Polski! W nowej, ważnej roli

Łukasz Piszczek jest w kręgu kandydatów do sztabu nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. 36- latek ma być asystentem trenera - donosi portal meczyki.pl.

W okresie świąt Bożego Narodzenia i na przełomie roku polscy kibice żyli decyzją Paulo Sousy dotyczącą opuszczenia reprezentacji Polski na rzecz brazylijskiego Flamengo. Po oficjalnym odejściu Portugalczyka rozpoczęło się poszukiwanie selekcjonera, który byłby w stanie odpowiednio przygotować biało-czerwonych do marcowych baraży.

Zobacz wideo Kulesza wprost o tym, jaki musi być nowy selekcjoner. I potwierdza dwa nazwiska [SPORT.PL LIVE]

Łukasz Piszczek ma zostać asystentem trenera

Niemal każdego dnia pojawiają się nowi kandydaci do przejęcia naszej kadry. Faworytem ma być Adam Nawałka, ale to wciąż nic pewnego. Jak zapewnia Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, następca Sousy powinien zostać wyłoniony przed 19 stycznia tego roku. Może okazać się jednak, że wcześniej poznamy członka jego sztabu. Portal meczyki.pl podaje bowiem, że bliski podjęcia pracy przy kadrze jest Łukasz Piszczek.

Trzech kolejnych piłkarzy pożegna się z reprezentacją? Kosowski wskazuje nazwiskaReprezentanci Polski mają faworyta do roli selekcjonera. Ich głos ma duże znaczenie

Według dziennikarzy były reprezentant Polski ma zostać asystentem trenera i "mógłby uczyć się zawodu, ale też jednocześnie być świetnym łącznikiem pomiędzy trenerem a drużyną". Zwłaszcza że były zawodnik Borussii Dortmund już od dawna pokazywał, że mocno interesuje się taktyką w piłce nożnej i innymi aspektami treningu w tym sporcie

Piszczek miał już w ubiegłym roku robić licencję trenerską u naszych zachodnich sąsiadów. Pandemia koronawirusa jednak mu to uniemożliwiła. Obserwował jednak przez lata swoich trenerów. A przecież grał pod okiem wielkich nazwisk, takich jak Jurgen Klopp oraz Thomas Tuchel. 36- latek jeszcze podczas EURO 2016 miał podpowiadać kwestiach taktycznych Adamowi Nawałce. Szkoleniowiec poważnie traktował te uwagi. 

Nie wiadomo jednak, czy te doniesienia się potwierdzą. Nieco ponad rok temu mówiło się, że Piszczek dołączy do sztabu Jerzego Brzęczka przed EURO 2020. Nic z tego nie wyszło. Teraz temat ma być omawiany w PZPN. Orędownikiem pomysłu jest prezes Kulesza, który wcześniej chciał Łukasza na stanowisku dyrektora sportowego federacji. Dziś 66-krotny reprezentant Polski jest członkiem komisji ds. reprezentacji narodowych. Kiedy zapadanie decyzja w jego sprawie? Mimo wszystko najpewniej dopiero wtedy, kiedy poznamy nazwisko nowego selekcjonera.

Więcej o: