Agent Czesława Michniewicza reaguje na informacje ws. reprezentacji Polski

Według rosyjskich mediów Czesław Michniewicz zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski. W rozmowie z TVP Sport te doniesienia skomentował agent szkoleniowca, Mariusz Piekarski.

Rosyjski MatchTV podał zaskakujące informacje dotyczące reprezentacji Polski. Rosyjscy dziennikarze powołując się na "źródła bliskie PZPN-owi" twierdzą, że nowym selekcjonerem polskiej kadry zostanie Czesław Michniewicz. Rosjanie wspominają Michniewicza w roli trenera Legii Warszawa, który pokonał 1:0 Spartaka Moskwa na początek fazy grupowej Ligi Europy. Oprócz Michniewicza MatchTV jako faworytów do objęcia posady podaje Adama Nawałkę i Jerzego Brzęczka.

Zobacz wideo Kto następcą Paulo Sousy? Kandydat wydaje się oczywisty. "Nigdy tego nie ukrywał"

Nowe informacje ws. wyboru trenera polskiej kadry. Będą konsultacje z piłkarzamiNowe informacje ws. wyboru trenera polskiej kadry. Będą konsultacje z piłkarzami

Michniewicz w kadrze? Piekarski komentuje sensacyjne doniesienia

Doniesienia rosyjskich mediów w rozmowie z TVP Sport skomentował Mariusz Piekarski, który reprezentuje interesy Michniewicza. Agent zapewnia, że na ten moment nie ma tematu Czesława Michniewicza w kadrze.

- Nie wiem, dlaczego tak napisały media w Rosji. Być może to one upatrują trenera Michniewicza jako faworyta. Trudno mi się do tego w jakikolwiek sposób odnieść. Dziennikarze dużo piszą, często sami dodają nam pracy, bo później musimy wiele rzeczy prostować. Prezes Kulesza nie kontaktował się ze mną. Dał sobie czas i bodajże 19 stycznia mamy poznać nazwisko nowego selekcjonera – powiedział Piekarski.

Więcej o reprezentacji Polski przeczytasz również na Gazeta.pl!

Jaka będzie więc przyszłość Michniewicza? Piekarski zdradza, że były trener Legii chciałby podjąć pracę za granicą. Pierwsze rozmowy już się odbyły. Michniewicz dostał zapytania z dwóch rosyjskich klubów, są też dwie oferty z innego kierunku. Sam trener otwarcie mówił o tym, że chciałby pracować w Rosji. A co z pracą w Polsce? – Trudno z góry odrzucać ekstraklasę, ale w tym momencie zostały przeprowadzone praktycznie wszystkie zmiany w klubach. Nie myślimy o polskim kierunku. Skupiamy się na ligach zagranicznych, choć też niczego nie wykluczamy – powiedział Piekarski.

Papszun o pracy w Legii: Jestem zbyt doświadczony, aby się baćMarek Papszun liczy na telefon z PZPN? Wciąż nie wybrał klubu

Czesław Michniewicz ma za sobą pracę w roli selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21, którą piastował w latach 2017-2020. Prowadził biało-czerwonych w 27 meczach, w których zanotował 14 zwycięstw, siedem remisów oraz sześć porażek. Kto z kolei jest faworytem Michniewicza na to stanowisko? "Myślę, że w obliczu tego, co nas czeka, musi być wybrany polski trener. Mam swojego faworyta i jest nim Adam Nawałka" - powiedział trener w rozmowie z Kanałem Sportowym.

Cezary Kulesza gościem Sport.pl LIVE!

Już dzisiaj o godzinie 20.00 gościem programu "Sport.pl Live" będzie prezes PZPN - Cezary Kulesza. Zapytamy go o kulisy odejścia Paulo Sousy. Zastanowimy się, kto mógłby poprowadzić kadrę w barażach o mundial. Będzie także o zapaści polskich skoków narciarskich. Co się musi stać, żebyśmy uratowali igrzyska? Naszymi gośćmi będą również: Jakub Wawrzyniak (były reprezentant Polski), a także Wojciech Piela (Kanał Sportowy). Program prowadzą Dominik Wardzichowski i Piotr Majchrzak.

"Sport.pl Live" można oglądać w poniedziałki o godzinie 20.00. Transmisję można oglądać na stronach głównych Gazeta.pl i Sport.pl, a także na platformie YouTube i Twitchu Sport.pl. Gospodarzami formatu są m.in. Piotr Majchrzak, Dominik Wardzichowski, Konrad Ferszter i Kacper Sosnowski.  

Więcej o: