Nowe informacje ws. wyboru trenera polskiej kadry. Będą konsultacje z piłkarzami

Jeszcze w tym tygodniu Cezary Kulesza przyjrzy się bliżej kandydaturom na trenera reprezentacji Polski. Prezes PZPN zamierza też skonsultować swoją decyzję z piłkarzami - donosi Interia.

Trwają gorączkowe poszukiwania nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. To po tym, jak w zaskakujący sposób odszedł Paulo Sousa. Portugalczyk podziękował Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej i uciekł do brazylijskiego klubu Flamengo Rio de Janeiro. Od tego momentu ruszyła giełda nazwisk szkoleniowców, których Cezary Kulesza mógłby zatrudnić w miejsce Sousy.

Zobacz wideo Nasz człowiek w Barcelonie i PSG. Syprzak: Zostałem rzucony na głęboką wodę

Kulesza będzie konsultował zatrudnienie trenera z piłkarzami

Faworytem w walce o posadę trenera polskich piłkarzy ma być Adam Nawałka. Chociaż pojawiają się też inne polskie nazwiska, jak Marek Papszun czy Czesław Michniewicz. Niedawno "Interia" ustaliła, że chęć prowadzenia biało-czerwonych zgłosił Fabio Cannavaro, mistrz świata z Włochami i zdobywca Złotej Piłki w 2006 roku. Teraz chętnym ma być inny legendarny włoski piłkarz.

Kosmiczna seria Lewandowskiego trwa. Wygrał 22 mecze z rzędu w LMRobert Lewandowski najlepszym piłkarzem świata! Zdemolował swoich rywali

Wśród kandydatów znalazł się też Andrea Pirlo. - Andrea prosił, aby panu przekazać, że rozmawiał już z polską stroną na ten temat - usłyszeć mieli dziennikarze WP Sportowych Faktów w niedzielny wieczór z obozu Pirlo.

Interia podaje, że wcześniej Cezary Kulesza zamierza konsultować się w tej sprawie ze współpracownikami i kilkoma doświadczonymi piłkarzami reprezentacji. Prezes liczy na to, że zawodnicy powiedzą mu, jakimi cechami powinien charakteryzować się nowy selekcjoner. 

Kulesza jeszcze w tym tygodniu ma analizować poszczególnych pretendentów do poprowadzenia kadry. W planach jest także kilka rozmów z potencjalnymi kandydatami. Nowego szkoleniowca PZPN wyłonić powinien przed 19 stycznia, na kiedy zaplanowane zostało posiedzenie zarządu związku. 

Więcej o: