Dwóch kandydatów do zastąpienia Paulo Sousy. Kulesza odrzucił pierwsze nazwiska

Pojawiają się nowe informacje na temat przyszłego selekcjonera reprezentacji Polski. Cezary Kulesza ze swojego notesu miał skreślić już kilka nazwisk. Na liście życzeń prezesa PZPN pozostało dwóch trenerów - Adam Nawałka i Marek Papszun.

Według Mateusza Migi z TVP Sport, obecnie istnieje dwóch realnych kandydatów na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski – to Adam Nawałka i Marek Papszun. Cezary Kulesza zaś niechętnie spogląda na Czesława Michniewicza.

Zobacz wideo Kto następcą Paulo Sousy? Kandydat wydaje się oczywisty. "Nigdy tego nie ukrywał"

Nawałka czy Papszun?

O kandydaturze Adama Nawałki jako następcy Paulo Sousy mówi się zdecydowanie najwięcej. Mateusz Miga z TVP Sport twierdzi, że to właśnie 64-latek jest największym faworytem do objęcia tego stanowiska. Istnieje jednak jeden problem – długość kontraktu. Nie wiadomo bowiem, czy Nawałka pomógłby reprezentacji tylko w barażach, czy zostanie z nią na dłużej.

Drugim kandydatem Cezarego Kuleszy ma być Marek Papszun. Obecny trener Rakowa Częstochowa to najprawdopodobniej najgorętsze trenerskie nazwisko w Polsce. Papszun nieustannie jest przymierzany do Legii Warszawa, być może jednak ostatecznie kolejnym przystankiem 47-latka będzie reprezentacja narodowa.

Parę nazwisk już skreślonych

Dziennikarz TVP Sport podaje również tych trenerów, na których prezes PZPN spogląda nieprzychylnie. Jednym z nich jest Czesław Michniewicz. 51-latek ma doświadczenie w pracy z młodzieżową kadrą, z którą awansował na duży turniej, wygrał również mistrzostwo Polski z Legią i zagrał z nią w europejskich pucharach. Problemem jest jednak mroczna przeszłość Michniewicza i jego dawne powiązania z Ryszardem F, pseudonim „Fryzjer". To były polski działacz piłkarski, który był główną postacią największej afery korupcyjnej w polskim futbolu. Skazano go za ustawienie i kupowanie meczów. Michniewicz miał kontaktować się z Fryzjerem 711 razy, ale nigdy sam nie usłyszał zarzutu korupcji. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kulesza również nie widzi Michała Probierza w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Kandydatura byłego trenera Cracovii mogła wydawać się logiczna, bowiem obaj panowie znają się jeszcze z czasów Jagielonii Białystok. Ostatnim skreślonym nazwiskiem jest Maciej Skorża. Jego przypadek jest jednak inny, bowiem problemem jest jego obecny pracodawca – Lech Poznań – z którego Skorża najprawdopodobniej nie ma zamiaru odchodzić.

Więcej o: