Paulo Sousa zapłaci gigantyczne odszkodowanie! Znamy szczegóły jego odejścia

Dwa miliony złotych odszkodowania będzie musiał zapłacić Paulo Sousa Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej za przedwczesne zerwanie kontraktu z reprezentacją Polski.

To szalone dni dla kibiców reprezentacji Polski, a tym bardziej dla władz PZPN-u, które zostały zaskoczone prośbą Paulo Sousy o rozwiązanie kontraktu. Portugalski trener niespodziewanie oświadczył prezesowi Cezaremu Kuleszy, że zamierza dołączyć do brazylijskiego klubu Flamengo.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Zaskakujący kandydat do zastąpienia Sousy. Rywalizował z Polską na mundialuOficjalnie! To koniec kadencji Paulo Sousy! Cezary Kulesza podał szczegóły

Paulo Sousa zapłaci gigantyczne odszkodowanie

Wiadomo już, ile pieniędzy dostanie Polski Związek Piłki Nożnej za rozstanie z Paulo Sousą. Od samego Portugalczyka otrzyma dwa miliony złotych odszkodowania. Oprócz tego zaoszczędzi również dodatkowe 1,8 miliona złotych za pensję sztabu szkoleniowego do końca marca przyszłego roku.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- PZPN ugrał dwa miliony złotych odszkodowania od Paulo Sousy plus zrzeknięcie się wszystkich pensji do końca marca przez cały sztab. Łącznie daje to kwotę 3,8 miliona złotych! Wygląda, że Czarek Kulesza ładnie docisnął panów Portugalczyków - napisał Jakub Seweryn, dziennikarz sport.pl na swoim profilu na Twitterze.

Kolejna nagroda dla Lewandowskiego. 'Nie jest to pocieszenie po Złotej Piłce'Robert Lewandowski najlepszym sportowcem na świecie! Gigantyczna przewaga

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Sousę. Spekuluje się, że być może wróci Adam Nawałka, który pracował z kadrą w latach 2013-18. Mówi się też o Czesławie Michniewiczu. I to prawdopodobnie oni mają największe szanse.

Więcej o: