Zaskakujący kandydat do zastąpienia Sousy. Rywalizował z Polską na mundialu

Saga związana z odejściem Paulo Sousy z reprezentacji Polski trwa w najlepsze. Póki co nie wiadomo, kto zastąpi Portugalczyka, choć w mediach pojawiały się nazwiska kilku kandydatów. Do tego grona dołączył brazylijski trener, który z chęcią poprowadziłby biało-czerwonych.

Informacje o niechybnym opuszczeniu reprezentacji Polski przez Paulo Sousę na rzecz jednego z brazylijskich klubów spowodowały, że na biurka PZPN-u zaczęły trafiać kandydatury różnych trenerów, również z zagranicy. Nic dziwnego, bowiem perspektywa możliwego prowadzenia drużyny narodowej na mistrzostwach świata wydaje się być kusząca.

Zobacz wideo "Piramidalna bzdura. Dywersja". Ostro o zachowaniu Sousy i Lewandowskiego

Paulo SousaFrankowski wskazał idealnego następcę Sousy. "Pracowałem ze wszystkimi trzema"

Zaskakujący kandydat do pracy z reprezentacją Polski

Dotychczas najwięcej spekulacji dotyczyło polskich trenerów, którzy mogliby zastąpić Paulo Sousę. Najczęściej wymieniano nazwiska między innymi Adama Nawałki czy Czesława Michniewicza. W mediach spekulowano również, że Portugalczyka może zastąpić zagraniczny trener, na przykład Dick Advocaat.

Do grona potencjalnych kandydatów dołączył także były brazylijski piłkarz, a obecnie trener Alexandre Guimaraes. Z informacji WP Sportowe Fakty wynika, że 62-latek może być rozpatrywany jako jeden z możliwych następców Paulo Sousy.

Wielkie doświadczenie Guimaraesa

Guimaraes za czasów kariery piłkarskiej występował w Kostaryce, której posiada obywatelstwo i grał dla Deportivo Saprissa oraz AD Municipal Turrialba. W reprezentacji narodowej rozegrał natomiast 16 meczów, w tym trzy na mistrzostwach świata w 1990 roku.

Od 1994 roku Alexandre Guimaraes jest trenerem. Dwukrotnie prowadził reprezentację Kostaryki na mistrzostwach świata w 2002 i 2006 roku. W drugim z tych przypadków mierzył się nawet z biało-czerwonymi, przegrywając wówczas 1:2 po dwóch golach Bartosza Bosackiego.

Paulo SousaBrazylijska gwiazda o Sousie. "Wielki trener. Nie wiem, co dzieje się w jego głowie"

W ostatnich latach Guimaraes prowadził zespoły z wielu stron świata. Był selekcjonerem reprezentacji Panamy, ponadto prowadził kostarykańskie Deportivo Saprissa, chińskie Tianjin Teda, indyjski Mumbai City, kolumbijskie CD América de Cali, a od listopada 2020 do czerwca 2021 roku Atlético Nacional.

Więcej o: