"Mogliśmy wymienić Brzęczka, możemy i Sousę. Nie widzę innej opcji"

Byli reprezentanci są zniesmaczeni zachowaniem Paulo Sousy. Portugalczyk chce zostawić naszą kadrę na rzecz Flamengo. - Mówiąc brzydko on ma gdzieś reprezentację Polski. Na miejscu Cezarego Kuleszy nie zastanawiałbym się nawet minuty - powiedział Piotr Świerczewski.

Ostatnich kilka dni zdecydowanie należy do Paulo Sousy. Szkoda tylko, że nie w stricte sportowym stylu. Portugalczyk chce rozwiązać swój kontrakt z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, aby podjąć współpracę z brazylijskim klubem Flamengo. Prezes PZPN, Cezary Kulesza nie zgodził się na rozejście za porozumieniem stron, choć trudno też pozostawić teraz kadrę człowiekowi, który ma już mieć podpisany nowy kontrakt. Co więc powinno się zrobić?

Zobacz wideo Przerażające sceny. Lekarze pokazują zmiany w czaszce Mameda Chalidowa. "Cała szczęka jest odłamana"

Paulo Sousa nie może zostać na stanowisku? "Mogliśmy wymienić Brzęczka, to możemy też wymienić Sousę"

- Był tutaj bo był i to wszystko. Zawalił mecz z Węgrami, nie potrafił wprowadzić do kadry stabilizacji, teraz uznał, że nie ma chęci dokończenia eliminacji do mistrzostw świata. Mówiąc brzydko on ma gdzieś reprezentację Polski. Na miejscu Cezarego Kuleszy nie zastanawiałbym się nawet minuty. Jeśli Sousa chce rozwiązać umowę, to niech nam zapłaci odszkodowanie i niech odejdzie - powiedział Piotr Świerczewski w rozmowie z Interią Sport

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

- Już sam fakt, że za plecami federacji negocjował z innymi klubami jest bulwersujący. Nie widzę opcji, żeby mógł jeszcze pozostać i poprowadzić kadrę w meczach barażowych. Mogliśmy wymienić Jerzego Brzęczka tuż przed Euro, to możemy też wymienić Sousę na innego selekcjonera - dodał reprezentant Polski w latach 1992-2003.

Statystyka, w której Lewandowski nie bryluje. Wielu lepszych od niego"Lewandowski może zostać premierem". Hoeness wróży mu karierę polityczną

W środę ma się odbyć nadzwyczajne spotkanie zwołane przez Cezarego Kuleszę. Nie wiadomo, czy podczas posiedzenia padnie temat potencjalnego następcy Paulo Sousy. Jeszcze w niedzielę Kulesza otrzymał zgodę zarządu PZPN na wybór nowego szkoleniowca, który poprowadzi reprezentację Polski w marcowych meczach barażowych do przyszłorocznych mistrzostw świata.

Przypomnijmy, że pierwszym rywalem biało-czerwonych będzie Rosja. Mecz odbędzie się 24 marca na stadionie rywala.  

Więcej o: