Boniek jest niemożliwy. Znalazł pozytyw w decyzji Sousy. "Zadziała wkur***"

- Paulo Sousa stawiając pieniądze przed przyzwoitością czy zasadami stracił chyba wszystko w naszej rzeczywistości. Uważam jednak ze teraz zadziała wkur**** całej grupy i szanse w barażach się zwiększą - napisał Zbigniew Boniek, znajdując pozytyw zatrudnienia Paulo Sousy na stanowisko trenera reprezentacji Polski.

Decyzja o tym, że Paulo Sousa chce rozwiązać kontrakt z PZPN odbiła się szerokim echem w Polsce oraz za granicą. Portugalski trener poinformował prezesa PZPN Cezarego Kuleszę, że nie będzie dłużej pełnił funkcji selekcjonera biało-czerwonych, ponieważ dostał ofertę pracy od brazylijskiego giganta, Flamengo, które zaproponowała mu dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia o jeden sezon, a sam trener zgodził się na jego warunki i zapewnił, że niedługo przyjedzie do Brazylii.

Zobacz wideo Zbigniew Boniek o sytuacji z Robertem Lewandowskim: Mam wątpliwości. Jednej rzeczy zabrakło

Reprezentacja Polski zagra w środę na Stadionie Śląskim z Holandią (g.20.45) w ramach Ligi Narodów. Dla piłkarzy trenera Jerzego Brzęczka ma być to okazja na zatarcie fatalnego obrazu po niedzielnym meczu z Włochami (0:2).
 - Mamy takie możliwości jakie mamy i z tego staramy się wyciągnąć maksimum. To rzecz jasna nie oznacza, że jestem nieomylny. Z zadań, jakie przede mną postawiono na razie się wywiązuję - mówił we wtorek w Chorzowie Brzęczek. Spotkaniem z Holandią kadra zakończy reprezentacyjny sezon.
Jerzy Brzęczek może wrócić do pracy. Ale nie do kadry. Dwóch rywali

Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, który zatrudniał w styczniu 2021 roku Sousę na stanowisku trenera reprezentacji Polski jest niezwykle aktywny w mediach społecznościowych oraz w programie na Youtube "Prawda Futbolu", gdzie komentował na bieżąco całe zamieszania wokół portugalskiego szkoleniowca.

Boniek znalazł pozytyw zatrudnienia Sousy. "Teraz zadziała wkur*** całej grupy i szanse w barażach się zwiększą"

Boniek w mediach społecznościowych opublikował kolejny wpis, w którym znalazł pozytyw zatrudnienia Sousy w roli selekcjonera biało-czerwonych. - Paulo Sousa stawiając pieniądze przed przyzwoitością czy zasadami stracił chyba wszystko w naszej rzeczywistości. Uważam jednak ze teraz zadziała wkur**** całej grupy i szanse w barażach się zwiększą. Nowy Prezes niech zrobi dobry wybór (trzymam kciuki) i gramy dalej - napisał Boniek na Twitterze.

"Krytykując Paulo Sousę nie zapominajmy o Zbigniewie Bońku, który zdecydował o zatrudnieniu Portugalczyka. Były prezes PZPN dał się oszukać. Mimo to broni się i pyta: Za co ja mam przepraszać?" - napisał Dominik Senkowski w swoim tekście na Sport.pl.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Z informacji Sport.pl wynika, że kontrakt Sousa - PZPN w tej konkretnej sytuacji znakomicie chroni Sousę, ale stawia polską stronę w bardzo trudnej sytuacji. Nie przewidziano w nim sytuacji, w której to Portugalczyk zechciałby zerwać umowę - nie zapisano kar umownych ani ewentualnej klauzuli odstępnego. Za to gdyby to polska strona chciała zwolnić Sousę, to trzeba byłoby wypłacić mu wszystkie pensje do końca kontraktu.

Polska - DaniaJest nowy kandydat do zastąpienia Paulo Sousy. Nie tylko Michniewicz i Nawałka

Paulo Sousa ma ważny kontrakt z reprezentacją Polski przynajmniej do końca baraży el. do MŚ w Katarze. Biało-czerwoni w półfinale baraży zagrają 24 marca z Rosją na wyjeździe. W przypadku wygranej w kolejnym, decydującym meczu zmierzą się ze zwycięzcą pary Czechy - Szwecja na własnym stadionie (28 lub 29 marca).

Więcej o: