Prezes PZPN potwierdza i odpowiada Paulo Sousie. Króciutko

Cezary Kulesza skomentował rewelacje na temat odejścia Paulo Sousy z reprezentacji Polski do Flamengo. Prezes PZPN potwierdził, że odmówił porozumienia ws. zerwania kontraktu.

Prezes PZPN potwierdza, że doszło do jego kontaktu z Portugalczykiem. - Dziś zostałem poinformowany przez Paulo Sousę, że chce rozwiązać za porozumieniem stron kontrakt z PZPN z powodu oferty z innego klubu - napisał na Twitterze Cezary Kulesza. Dodał też powód, dla którego nie zgodził się na odejście trenera reprezentacji Polski.

Zobacz wideo Nasz człowiek w Barcelonie i PSG. Syprzak: Zostałem rzucony na głęboką wodę

Sousa chce odejść. Kulesza ostro komentuje

- To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, niezgodne z wcześniejszymi deklaracjami trenera. Dlatego stanowczo odmówiłem - przyznaje Kulesza. Szczególnie istotny jest fakt, że selekcjoner chce opuścić kadrę jeszcze przed marcowymi barażami o awans na mundial w Katarze.

Sousa na niedawnym spotkaniu z prezesem Cezarym Kuleszą oraz w wywiadach prasowych zapewniał, że skupia się wyłącznie na marcowych barażach o mistrzostwa świata z reprezentacją Polski. Jeszcze w piątek w piłkarskiej centrali dalej ta wersja była aktualna. Sousa nie informował nikogo w PZPN, jakoby miał zamiar opuścić reprezentację Polski i podpisać kontrakt w Brazylii.

Sofiane LoukarDramatyczne sceny. Wrócił do gry, chwilę później osunął się na murawę. Miał 30 lat

W PZPN zaznaczono, że związek wywiązywał się ze wszystkich zobowiązań wobec selekcjonera, który otrzymywał wszystko, czego potrzebował do osiągania jak najlepszych wyników z reprezentacją. Nie ukrywano również tego, że dogadanie się na boku z Flamengo CR byłoby zachowaniem niezwykle nieeleganckim i niepoważnym ze strony Sousy oraz jego sztabu. 

Więcej o: