To koniec?! Paulo Sousa chce rozwiązać kontrakt z PZPN. Ma ofertę

Paulo Sousa chce odejść z reprezentacji Polski. I naciska PZPN w sprawie rozwiązania umowy - informuje dziennikarz Interii Sebastian Staszewski.

Tego raczej nikt się nie spodziewał, ale wiele wskazuje, że Paulo Sousa wraz ze swoim sztabem opuści reprezentację Polski. Już teraz - jeszcze przed marcowymi barażami. A tak przynajmniej twierdzą brazylijskie media. Przynajmniej od Wigilii, kiedy poinformowały, że Portugalczyk lada dzień zostanie nowym trenerem Internacionalu Porto Alegre, choć wcześniej również pisały, że ma ofertę z Flamengo CR.

Zobacz wideo Kto następcą Paulo Sousy? Kandydat wydaje się oczywisty. "Nigdy tego nie ukrywał"

Rene Higuitaa"Najbrzydsza ikona całego kraju" miała dość. Przemiana życia. "Teraz jestem doskonały"

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Teraz te informacje potwierdza Sebastian Staszewski z Interii, który jako pierwszy napisał na Twitterze, że Sousa faktycznie chce odejść z reprezentacji Polski i naciska PZPN w sprawie rozwiązania umowy. "Sousa nalegał na rozmowę z prezesem Cezarym Kuleszą, która odbyła się dziś [w niedzielę]. Przyznał, że ma ofertę z Flamengo i chce ją przyjąć. Poprosił o zgodę na rozwiązanie kontraktu. Kulesza odmówił!" - napisał Staszewski, co 20 minut później na Twitterze potwierdził także prezes PZPN.

Paulo Sousa chce odejść. PZPN zapowiada walkę w FIFA

Sousa na niedawnym spotkaniu z prezesem Cezarym Kuleszą oraz w wywiadach prasowych zapewniał, że skupia się wyłącznie na marcowych barażach o mistrzostwa świata z reprezentacją Polski. Jeszcze w piątek w piłkarskiej centrali dalej ta wersja była aktualna. Sousa nie informował nikogo w PZPN, jakoby miał zamiar opuścić reprezentację Polski i podpisać kontrakt w Brazylii.

W PZPN zaznaczono, że związek wywiązywał się ze wszystkich zobowiązań wobec selekcjonera, który otrzymywał wszystko, czego potrzebował do osiągania jak najlepszych wyników z reprezentacją. Nie ukrywano również tego, że dogadanie się na boku z Brazylijczykami byłoby zachowaniem niezwykle nieeleganckim i niepoważnym ze strony Sousy oraz jego sztabu.

Robert Lewandowski leci z rodziną do DubajuA jednak! Lewandowski wyleciał do Dubaju. Nie tylko na wakacje. Ważna misja z Mbappe

Jeśli jednak Portugalczyk miał wszystkich zwieść i za plecami prezesa oraz PZPN dogadać się ws. pracy we Flamengo (lub Internacionalu) związek zamierza ostro zareagować i skierować sprawę do FIFA, domagając się ogromnego odszkodowania w wysokości kilku milionów złotych za zerwanie kontraktu i narażenie PZPN na dodatkowe koszty przez konieczność zatrudnienia nowego selekcjonera.

Odejście w takim stylu byłoby doskonałym podsumowaniem całego etapu pracy Sousy w Polsce, podczas którego reprezentacja w kiepskim stylu zaprezentowała się na Euro 2020, w głupi sposób straciła rozstawienie w barażach o mistrzostwa świata w Katarze i pokonała przez rok zaledwie trzy zespoły - Albanię, Andorę i San Marino. 

Więcej o: