Jest pierwsza reakcja PZPN na informacje o odejściu Paulo Sousy

Jakub Seweryn
W piątek brazylijskie media podały, że Paulo Sousa ma w najbliższych dniach podpisać dwuletni kontrakt z brazylijskim Internacionalem Porto Alegre. Według informacji Sport.pl, PZPN nie otrzymał żadnej informacji od Portugalczyka, jakoby ten chciał zrezygnować z pracy z reprezentacją Polski. I jeśli otrzyma, nie pozostawi tego bez ostrej reakcji!

W piątek brazylijskie media poinformowały, że Paulo Sousa odchodzi z reprezentacji Polski, by zostać trenerem w klubie ligi brazylijskiej. Są przekonane, że Portugalczyk już dogadał się z SC Internacional i ma podpisać dwuletni kontrakt z klubem z Porto Alegre. Cała sprawa miałaby się wyjaśnić w najbliższych dniach. 

Zobacz wideo Kto następcą Paulo Sousy? Kandydat wydaje się oczywisty. "Nigdy tego nie ukrywał"

O tym, że Paulo Sousa może kontynuować karierę w Brazylii, tamtejsze media informowały od kilku dni. Z początku najgłośniej było o zainteresowaniu Flamengo, ale brazylijski gigant na liście życzeń ma również kilku innych trenerów i jest najbliżej ściągnięcia Jorge'a Jesusa z Benfiki Lizbona. W środę po raz pierwszy "Globo Esporte" napisało o zainteresowaniu Internacionalu Porto Alegre, którego władze czekały na odpowiedź Sousy. I według Vagnera Martinsa Sousa powiedział "tak".

Nowe informacje ws. przyszłości Sousy. Nie trafi do Brazylii?Majdan ma idealnego kandydata na następcę Paulo Sousy. "Zaimponował mi"

PZPN nie otrzymał żadnej informacji. I zapowiada walkę w FIFA

Paulo Sousa na niedawnym spotkaniu z prezesem Cezarym Kuleszą oraz w wywiadach prasowych zapewniał, że skupia się wyłącznie na marcowych barażach o mistrzostwa świata z reprezentacją Polski.

Według informacji Sport.pl, w piłkarskiej centrali dalej ta wersja pozostaje aktualna. Paulo Sousa nie informował nikogo w PZPN, jakoby miał zamiar opuścić reprezentację Polski i podpisać kontrakt w Brazylii.

W PZPN zaznacza się, że związek wywiązywał się ze wszystkich zobowiązań wobec selekcjonera, który otrzymywał wszystko, czego potrzebował do osiągania jak najlepszych wyników z reprezentacją. Nie ukrywa się też, że dogadanie się na boku z Brazylijczykami byłoby zachowaniem niezwykle nieeleganckim i niepoważnym ze strony Sousy i jego sztabu.

Baraże 2022. Na kogo może trafić reprezentacja Polski? Rozstawione drużynySensacyjne informacje ws. Paulo Sousy. Mamy głos z Brazylii: Jest bardzo zainteresowany

Otoczenie prezesa Kuleszy trzyma rękę na pulsie. Jeśli jednak Portugalczyk miał wszystkich zwieść i za plecami prezesa oraz PZPN dogadać się ws. pracy w Internacionalu (lub innym klubie), związek zamierza ostro zareagować i skierować sprawę do FIFA, domagając się ogromnego odszkodowania w wysokości kilku milionów złotych za zerwanie kontraktu i narażenie PZPN na dodatkowe koszty przez konieczność zatrudnienia nowego selekcjonera.

Odejście w takim stylu byłoby podsumowaniem całego etapu pracy Paulo Sousy w Polsce, podczas którego reprezentacja Polski w kiepskim stylu zaprezentowała się na Euro 2020, w głupi sposób straciła rozstawienie w barażach o MŚ w Brazylii i pokonała przez rok zaledwie trzy zespoły - Albanię, Andorę i San Marino. 

Więcej o: