Majdan ma idealnego kandydata na następcę Paulo Sousy. "Zaimponował mi"

Radosław Majdan wskazał swojego idealnego kandydata na następcę Paulo Sousy. Według byłego reprezentanta Polski dobrze w roli selekcjonera sprawdziłby się Maciej Skorża.

Sporo w ostatnim czasie mówi się na temat przyszłości selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy. Według doniesień zagranicznych mediów Portugalczyk negocjuje z przedstawicielami brazylijskiego Flamengo, którzy poszukują nowego trenera. 

Zobacz wideo

"Prędzej czy później zostanie selekcjonerem". Majdan z podziwem o Macieju Skorży

Już w marcu natomiast nasza reprezentacja zagra w barażach o awans na mistrzostwa świata w Katarze. W pierwszym meczu Polacy zmierzą się z Rosjanami, a nadal nie wiadomo, kto poprowadzi naszych piłkarzy w tym spotkaniu. W związku z tą sytuacją ponownie rozpoczęły się spekulacje na temat możliwych następców Paulo Sousy. Swojego idealnego kandydata wskazał między innymi Radosław Majdan. Według byłego reprezentanta w tej roli sprawdziłby się Maciej Skorża.

- Zdaję sobie sprawę, że w tym momencie jest dla kadry nieosiągalny. Jeżeli dalej będzie pracował w Lechu z takimi sukcesami, to prędzej czy później zostanie selekcjonerem - stwierdził Majdan w rozmowie z portalem WP SportoweFakty

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- Ze wszystkich polskich trenerów ma największe doświadczenie. Był już w kadrze jako asystent, zdobył trzy mistrzostwa Polski, prowadził drużynę olimpijską Emiratów Arabskich. Zaimponował mi sposobem pracy w Lechu i stylem, w jakim gra "Kolejorz". W pewnym momencie mówiło się też o Marku Papszunie, ale jak wszyscy wiemy, trener na 99 procent od czerwca poprowadzi Legię - dodał Majdan.

Radosław Majdan rozegrał w reprezentacji Polski siedem spotkań, ale jej członkiem był regularnie od połowy lat 90. Przegrywał jednak konkurencję z innymi zawodnikami. Wśród tych nielicznych występów zaliczył jednak jeden na mistrzostwach świata w 2002 roku. 

Więcej o: