Lewandowski zadzwonił do Kuleszy. "Nie przepraszał, tylko powiedział"

- Ja nie uważam, że ktoś zrobił błąd. Ja uważam, że trener chciał jak najlepiej, wyszło tak, jak wyszło. Ja rozmawiałem z Robertem, bo po tym meczu z Węgrami zadzwonił do mnie. Rozmawiałem z pół godziny - ujawnił w wywiadzie dla RMF FM prezes PZPN Cezary Kulesza kulisy rozmowy z Lewandowskim po meczu z Węgrami.

15 listopada reprezentacja Polski przegrała z Węgrami 1:2 w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw świata i przez to straciła rozstawienie w barażach, które odbędą się w marcu 2022 roku. Na kadrę i Paulo Sousę spadła ogromna krytyka, a najbardziej dostało się Robertowi Lewandowskiemu, który uzgodnił z trenerem, że nie zagra w spotkaniu na Stadionie Narodowym.

Zobacz wideo Jest reakcja naczelnego "France Football" ws. Roberta Lewandowskiego

Tuż po meczu piłkarz Legii nie wytrzymał. Tuż po meczu piłkarz Legii nie wytrzymał. "Za przeproszeniem"

Chociaż od tych wydarzeń minął już niemal miesiąc, to teraz wrócił do nich prezes PZPN Cezary Kulesza w rozmowie z RMF FM. - Ja nie uważam, że ktoś zrobił błąd (w meczu piłkarskiej reprezentacji z Węgrami). Ja uważam, że trener Paulo Sousa chciał jak najlepiej, wyszło tak, jak wyszło - ujawnił Kulesza.

Kulesza o rozmowie z Lewandowskim po meczu z Węgrami. "Nie przepraszał, tylko powiedział, że znał swój organizm"

I dodał: - Ja rozmawiałem z Robertem, bo po tym meczu z Węgrami zadzwonił do mnie (...) Nie przepraszał, tylko powiedział, że znał swój organizm, wiedział, że jest przemęczony, że po prostu może nie dać tyle, ile my od niego oczekujemy w tym meczu. No i to jest zrozumiałe. Ja nie jestem w sztabie szkoleniowym i trudno mi było też wiedzieć, na jakim poziomie zmęczenia Robert w danym dniu był.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W dalszej części rozmowy Kulesza ujawnił, jaką kwotę stracił PZPN w związku z tym, że Polska nie będzie rozstawiona w półfinale barażu o mundial w Katarze i przez to nie zagra u siebie. - To jest kwota 7-9 mln zł, jeśli chodzi o jeden mecz - stwierdził szef PZPN.

Wisła wyeliminowała Schalke. Na zdjęciach: Maciej Żurawski (po lewej) i Bogusław Cupiał (po prawej)Wisła Kraków zadziwiła Niemców tak, że nie mieli nic do powiedzenia. Byli w szoku

Sousa ma spotkać się z prezesem PZPN

Paulo Sousa w przyszłym tygodniu przyleci do Polski. We wtorek spotka się z Cezarym Kuleszą - informował ostatnio portal meczyki.pl. "Do spotkania Cezarego Kuleszy z Paulo Sousą miało dojść dzień po porażce z Węgrami (1:2), ale ostatecznie prezes PZPN je odwołał. Od tego czasu obaj panowie ze sobą nie rozmawiali. Podobnie było, gdy reprezentacja Polski wracała ze zgrupowania w Hiszpanii, kiedy selekcjoner i prezes PZPN też nie zamienili ze sobą ani słowa, choć siedzieli w samolocie w jednym rzędzie" - mogliśmy przeczytać na portalu.

Polska w półfinale dwustopniowych baraży zagra na wyjeździe z Rosją. Mecz odbędzie się 24 marca 2022 roku o godz. 18. Biało-czerwoni w przypadku wygranej zagrają na własnym stadionie 28-29 marca ze zwycięzcą spotkania Szwecja - Czechy.

Więcej o: