Polska zagra z Rosją. Znamy już całą ścieżkę kadry na mundial. PZPN podał już godzinę meczu

Ufff! Polska ominie Portugalię i Włochy w walce o mundial w Katarze. Drużyna Paulo Sousy zmierzy się z Rosją. - Losowanie było łaskawe - skomentował na gorąco Cezery Kulesza, prezes PZPN.

Paulo Sousa wystawił rezerwowy skład w meczu z Węgrami (1:2), przez co przegraliśmy i straciliśmy rozstawienie w barażach. Ale selekcjoner reprezentacji Polski może mówić o dużym szczęściu, bo okazało się, że uniknęliśmy najtrudniejszych możliwych rywali, czyli Portugalczyków i Włochów.

Zobacz wideo ROSJA - POLSKA w barażu MŚ. Szczęśliwe losowanie dla reprezentacji Polski

Polacy rozpoczną baraże wyjazdowym starciem z Rosją. Spotkanie zaplanowane jest na 24 marca na godz. 18:00.

Wygrany z tej pary będzie gospodarzem finału barażu, w którym zagra ze zwycięzcą meczu Szwecja - Czechy. Przypomnijmy, że Szwedzi ograli nas 3:2 na Euro 2020. - Nie wiemy czy Stadion Narodowy będzie dostępny na ewentualny finał. Mamy piękne obiekty jak Gdańsk, Wrocław czy Stadion Śląski - oświadczył na antenie TVP Sport Cezary Kulesza, prezes PZPN.

I dodał na Twitterze: - Trafiliśmy na mocnych rywali, ale będących na pewno w naszym zasięgu. Wierzę w zespół, ich umiejętności i charakter. Po ostatnim meczu wszyscy czujemy sportową złość. Zrobię wszystko, by pomóc sztabowi i zawodnikom w jak najlepszym przygotowaniu do baraży. Walczymy!

Hit baraży

Najbardziej wyrównana jest ścieżka C, gdzie Włosi zagrają z Macedonią Północną, a Portugalczycy z Turkami. Wygrani tego drugiego meczu będą gospodarzami finału.

"Widać, że urodziła się w Hiszpanii". Oceny dla Polek po zwycięstwie w el. MŚ

Ścieżka A

  • Szkocja - Ukraina
  • Walia - Austria

Ścieżka B

  • Rosja - Polska
  • Szwecja - Czechy

Ścieżka C

  • Włochy - Macedonia Północna
  • Portugalia - Turcja

Awans na mistrzostwa świata wywalczą trzy zespoły.

*Mecz kobiecej pilki noznej Polska - BelgiaPolki na Euro 2025 mogą zagrać bez eliminacji. PZPN przedstawił szczegóły

Więcej o: