Dziekanowski wskazał faworyta do zastąpienia Sousy. "Ma jedną istotną przewagę"

- Magiera może być w niedalekiej przyszłości klasowym trenerem. [...] Ma też jedną istotną przewagę nad zagranicznymi trenerami o pokroju Sousy: zna realia polskiej piłki, zarówno tej na poziomie seniorskim, jak i młodzieżowym - napisał w fielietonie dla "Przeglądu Sportowego" Dariusz Dziekanowski, wskazując Magierę jako swojego faworyta do zastąpienia Paulo Sousy.

Reprezentacja Polski przegrała z Węgrami 1:2 w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw świata i przez to straciła rozstawienie w barażach, które odbędą się w marcu 2022 roku. Na kadrę i Paulo Sousę spadła ogromna krytyka, a najbardziej dostało się Robertowi Lewandowskiemu, który uzgodnił z trenerem, że nie zagra w spotkaniu na Stadionie Narodowym.

Zobacz wideo Co Polska musi zrobić, żeby pojechać na mundial? Baraże grozy i wielkie pieniądze

Po porażce wściekły był prezesa PZPN Cezary Kuleszę, na którego zaczęli naciskać jego współpracownicy, aby zwolnił Sousę. Szef PZPN postanowił, że na razie portugalski trener zostanie na stanowisku. - Baraże są częścią eliminacji. Paulo Sousa wciąż ma podstawowe zadanie do wykonania, czyli awans na mundial. Porażka utrudni nam drogę, ale nie poddajemy się. Wciąż jesteśmy w grze o awans w porównaniu do wielu europejskich reprezentacji, które szanse na awans już straciły. Bardzo wierzę w nasz zespół, mamy większe szanse niż 3 procent na awans" - powiedział Kulesza w rozmowie z "Super Expressem". Kontrakt Paulo Sousy z PZPN jest ważny do końca baraży.

Faworyt Dziekanowskiego do zastąpienia Sousy na stanowisku selekcjonera reprezentacji. "Może być w niedalekiej przyszłości klasowym trenerem"

Dariusz Dziekanowski na łamach "Przeglądu Sportowego" ujawnił nazwisko polskiego trenera, który mógłby zastąpić Sousę na stanowisku selekcjonera reprezentacji biało-czerwonych. - Gdybym dziś musiał podać nazwisko mojego faworyta, byłby nim Jacek Magiera. Patrząc na przebieg jego kariery, widać że nauka nie idzie w las, że doświadczenia w pracy z Legią, potem młodzieżową reprezentacją, przynoszą efekty, co widać po grze Śląska Wrocław - napisał Dziekanowski w felietonie.

I dodał: - Magiera spełnia bowiem też wiele innych obiektywnych warunków, które przemawiają za tym, że może być w niedalekiej przyszłości klasowym trenerem: jest inteligentny, ma otwartą głowę na trendy w europejskiej piłce, a przy tym jest pracowity.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W dalszej części Dziekanowski wskazał największą zaletę Magiery w porównaniu z zagranicznymi trenerami. - Ma też jedną istotną przewagę nad zagranicznymi trenerami o pokroju Sousy: zna realia polskiej piłki, zarówno tej na poziomie seniorskim, jak i młodzieżowym. A mam wrażenie, że obecny selekcjoner do dziś – czyli już po blisko roku pracy – wciąż się tego uczy. Niestety kosztem wyników tej reprezentacji - zakończył.

Losowanie par barażowych mundialu odbędzie się w piątek 26 listopada o godzinie 17:00. Półfinały zostaną rozegrane 24 i 25 marca 2022 roku, a finały - 28 i 29 marca. Polska w półfinale zagra z z Portugalią, Szkocją, Włochami, Rosją, Szwecją lub Walią.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.