Tak wygląda ostateczna tabela "polskiej" grupy el. MŚ 2022

Reprezentacja Polski przegrała 1:2 z Węgrami i zakończyła zmagania w głównej fazie eliminacji przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze w grupie I na drugim miejscu. Biało-czerwoni zagrają w barażach, jednak to, czy będą rozstawieni będą musieli poczekać do jutra.

Jeszcze przed ostatnim spotkaniem z Węgrami było niemal pewne, że podopieczni Paulo Sousy zajmą miejsce premiujące udziałem w barażach. Istniał teoretyczny scenariusz, zgodnie z którym Polacy wywalczyliby bezpośredni awans, ale do tego potrzebne byłoby wysokie zwycięstwo z Węgrami, a jednocześnie porażka Anglików z San Marino.

Zobacz wideo Paulo Sousa o krok za poprzednimi selekcjonerami kadry. Oto liczby Portugalczyka

screen TVP SportReprezentant Polski wyeliminowany z półfinału baraży o MŚ 2022

Porażka na koniec eliminacji

Reprezentacja Anglii rozpoczęła eliminacje od trzech kolejnych zwycięstw - z San Marino, Albanią i Polską. Na jesień zawodnicy Garetha Southgate'a ponownie zanotowali dwie kolejne wygrane, aż 8 września stracili punkty po remisie 1:1 z Polską. Następnie "Synowie Albionu" zanotowali dwa zwycięstwa po 5:0 (Andorą i Albanią), zremisowali 1:1 z Węgrami, zaś na koniec eliminacji rozgromili San Marino aż 10:0.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Polacy z kolei w trzech pierwszych kolejkach zdobyli cztery punkty po remisie z Węgrami, zwycięstwie z Andorą i porażce z Anglią. W jesiennej serii meczów eliminacyjnych biało-czerwoni notowali odpowiednio zwycięstwa z Albanią i San Marino, remis z Anglią, a także kolejne wygrane z San Marino, Albanią i Andorą. W ostatniej kolejce eliminacji podopieczni Paulo Sousy doznali drugiej porażki - 1:2 z Węgrami.

Trzecie miejsce w tabeli grupy I zajęła Albania, która na koniec zmagań w eliminacjach pokonała Andorę 1:0 i wyprzedziła Węgrów. Na piątym miejscu rywalizację zakończyła Andora, a tabelę zamknęło San Marino.

Polska traci gola z WęgramiWęgry strzelają gola. A raczej zrobiła to za nich Polska. Dramat [WIDEO]

Końcowa tabela grupy I - eliminacje MŚ 2022

  1. Anglia: 10 meczów - 26 punktów, bramki 39:3
  2. Polska: 10 meczów - 20 punktów, bramki 30:11
  3. Albania: 10 meczów - 18 punktów, bramki 12:12
  4. Węgry: 10 meczów - 17 punktów, bramki 19:13
  5. Andora: 10 meczów - 6 punktów, bramki 8:24
  6. San Marino: 10 meczów - 0 punktów, bramki 1:46
Więcej o: