Reprezentant Polski może zmienić klub! Agent piłkarza zdradził szczegóły

- Karol dobrze się czuje w Salonikach, podpisał naprawdę zacny kontrakt. To sprawia, że sprawa jego ewentualnego transferu nie byłaby prosta, bo kluby chcące go pozyskać, muszą wyłożyć poważne pieniądze - mówi Mariusz Piekarski o ewentualnym transferze reprezentacyjnego napastnika Karola Świderskiego.

Karol Świderski w tym sezonie jest jednym z odkryć reprezentacji Polski. Zadebiutował w niej w marcu tego roku w meczu z Andorą i od razu zdobył gola. Od tego momentu snajper jest ważną postacią w drużynie prowadzonej przez Paulo Sousę. W kadrze Świderski zagrał dotychczas w dwunastu meczach i strzelił pięć bramek.

Zobacz wideo To może być nowa gwiazda reprezentacji Polski. "Euforia wśród kibiców"

Arcytrudne zadanie Lewandowskiego. Potrzebuje już niemal cuduArcytrudne zadanie Lewandowskiego. Potrzebuje już niemal cudu

"Sprawa jego ewentualnego transferu nie byłaby prosta"

Dobra forma sprawiła, że Karolem Świderskim interesuje się sporo klubów. - Jak się coś pojawi, wtedy będziemy rozważać. Zainteresowanie Karolem zawsze jest duże, ale nie czujemy presji, by zmieniać coś na siłę. Karol dobrze się czuje w Salonikach, podpisał nowy kontrakt, naprawdę zacny. To też sprawia, że sprawa jego ewentualnego transferu nie byłaby prosta, bo kluby chcące go pozyskać, muszą wyłożyć poważne pieniądze dla samego klubu - powiedział Mariusz Piekarski, menadżer zawodnika w rozmowie z goal.pl.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl!

Z drugiej strony Świderski w PAOK-u Saloniki nie zawsze ma pewne miejsce w składzie. Dlaczego?

- To efekt rotacji. Widać to nawet po ostatnim tygodniu. W weekend Karol usiadł na ławce z Panathinaikosem, mimo że w czwartek wyszedł w podstawowym składzie na Kopenhagę w europejskich pucharach, zagrał cały mecz i moim zdaniem był to jego najlepszy występ w tym sezonie, nawet jeśli nie strzelił bramki, bo raz bramkarz obronił jego strzał, a raz obrońca wybił piłkę z linii. Poza tym stworzył kolegom kilka sytuacji i był bardzo aktywny. Kadry dużych klubów są szerokie, zmęczenie się nawarstwia, nie ma nic dziwnego w tym, że Świderski przeplata występy z ławką - dodał Mariusz Piekarski.

Mbappe znów przeszedł do historii! Pierwszy taki występ od 63 lat!Mbappe znów przeszedł do historii! Pierwszy taki występ od 63 lat!

Świderski kolejną okazję gry dla reprezentacji dostanie zapewne już w poniedziałek, 15 listopada. Wtedy Polacy na zakończenie eliminacji do mistrzostw świata zmierzą się na stadionie Narodowym z Węgrami. Początek meczu o godz. 20.45. Relacja na żywo na sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: