Arcytrudne zadanie Lewandowskiego. Potrzebuje już niemal cudu

Robert Lewandowski ma coraz mniejsze szanse na triumf w klasyfikacji strzelców eliminacji mistrzostw świata w Katarze. Wszystko przez Memphisa Depaya, który strzelił w sobotę dwie bramki w spotkaniu Holandii z Czarnogórą (2:2) i odskoczył Polakowi.

Reprezentacja Polski wygrała w piątek 4:1 z Andorą i zapewniła sobie co najmniej baraże o awans na mistrzostwa świata. Polacy wciąż mają szanse na bezpośredni awans do turnieju, ale musieliby liczyć na to, że Anglia przegra z San Marino, a zespół Sousy wysoko wygra z Węgrami. Taki scenariusz jest w praktyce niemożliwy, co oznacza, że w marcu 2022 czekają decydujące mecze w drodze do awansu na mundial.

Zobacz wideo Mural Sport.pl z Kazimierzem Górskim

Lewandowski w trudnej sytuacji. Memphis Depay odskakuje

W piątkowym spotkaniu kolejny popis swoich strzeleckich umiejętności dał kapitan naszej kadry Robert Lewandowski. 33-latek zdobył dwie bramki, które były jego trafieniami numer siedem i osiem, dzięki czemu zbliżył się na jedno trafienie do lidera klasyfikacji strzelców europejskich eliminacji mistrzostw świata Holendra Memphisa Depaya. 

Reprezentanci Polski Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski, Jan Bednarek, Kamil Glik i Arkadiusz Reca w meczu Węgry - Polska (3:3)Polska kontra Węgry. Gdzie i o której oglądać mecz el. MŚ 2022?

Niestety dla Lewandowskiego reprezentant Holandii nie zamierzał być gorszy i w sobotę również dał popis strzelecki. Depay także zdobył dwie bramki w zremisowanym przez Holandię 2:2 spotkaniu z Czarnogórą i odskoczył ponownie Polakowi na trzy trafienia. Oczywiście nie oznacza to jeszcze, że kapitan reprezentacji Polski stracił już całkowicie szanse na tytuł króla strzelców, ale będzie już o to bardzo trudno. Do rozegrania pozostała już tylko jedna kolejka, w której na dodatek naszą kadrę czeka niezwykle trudny pojedynek w poniedziałek z Węgrami. Holendrzy zmierzą się natomiast we wtorek z Norwegią. 

Aby myśleć o koronie króla strzelców, Robert Lewandowski musiałby strzelić co najmniej cztery bramki w spotkaniu z Węgrami i liczyć na to, że Memphis Depay nie trafi w meczu z Norwegią. W dodatku niewykluczone jest jeszcze, że do walki o tytuł włączą się pozostali zawodnicy tacy jak Anglik Harry Kane, który podobnie jak Polak ma osiem trafień na koncie, a w ostatniej kolejce zagra przeciwko San Marino. Będzie to więc idealna okazja, aby powiększyć zdecydowanie swój dorobek bramkowy. 

Poland England WCup 2022 SoccerPrzełom! Polska już wie, co musi zrobić, by być rozstawiona w barażach

Klasyfikacja strzelców europejskich el. MŚ 2022

  • 11 goli - Depay (Holandia)
  • 8 - Lewandowski (Polska), Kane (Anglia), Zahavi (Izrael)
  • 7 - Mitrović (Serbia)
  • 6 - Griezmann (Francja), Pukki (Finlandia), Ronaldo (Portugalia)
  • 5 - Skov Olsen (Dania), Yilmaz (Turcja), Rodrigues (Luksemburg), Dabbur (Izrael), Gnabry (Niemcy), Lukaku (Belgia), Werner (Niemcy), Buksa (Polska), Haaland (Norwegia), Maehle (Dania)
Więcej o: