Glik nie wykonał planu w meczu z Andorą. "Nie było okazji". I wcale nie chodzi o gola

- Nie miałem okazji, żeby się wykartkować. Może nie do końca dobrze to zabrzmi, ale nawet nie było do tego sytuacji, żeby pokusić się o kartkę - stwierdził Kamil Glik po wygranej 4:1 nad Andorą. Obrońca Benevento odniósł się także do czerwonej kartki za faul na nim.

- Zaczął jak nie on, bo już w pierwszych sekundach spotkania zwijał się z bólu po kontakcie z rywalem. Ale Ricard Fernandez potraktował go naprawdę ostro, a sędzia też nie miał wątpliwości - od razu wyciągnął czerwoną kartkę i wyrzucił Andorczyka z boiska. Później Glik nie popełnił błędów, ale też nie za bardzo miał je kiedy popełnić - tak Bartłomiej Kubiak, dziennikarz Sport.pl, ocenił piątkowy mecz Glika, wystawiając mu notę "3" w skali 1-6.  

- Na szczęście wszystko dobrze. Zęby mam dość zdrowe. Zaskoczył mnie ten cios. To były pierwsze sekundy meczu. To nie była stykowa sytuacja, tylko cios wymierzony bezpośrednio we mnie. Nie tylko ja dostaję czerwone kartki, ale i na mnie je robią. Byłem zaskoczony tą sytuacją - mówił przed kamerami obrońca Benevento.

Zobacz wideo ANDORA - POLSKA. Przeciwnik rozbity, mamy baraże! Niepewny Szczęsny przy straconym golu

Warto przypomnieć, że tuż przed zgrupowaniem Glik zobaczył czerwoną kartkę w meczu Serie B i spadła na niego lawina negatywnych komentarzy, a komisja zawiesiła go na trzy spotkania ligowe. Ale wróćmy do starca z Andorą. Wiele osób spodziewało się, że doświadczony obrońca złapie żółtą kartkę, aby otrzymać zawieszenie na mecz z Węgrami, a mieć już czyste konto na starcia barażowe.

Andora strzela gola PolsceTak Andora zaszokowała Polskę. "Wstyd. Niemożliwe nie istnieje" [WIDEO]

- Nie miałem okazji, żeby się wykartkować. Może nie do końca dobrze to zabrzmi, ale nawet nie było do tego sytuacji, żeby pokusić się o kartkę. Może pod koniec meczu, ale mogło to być na pomarańczową kartkę. Nie wiem, czy wykonałem w tym meczu jakikolwiek faul. Było to trudne "zadanie" - przyznał.

 

Polska - AngliaTak wygląda sytuacja w grupie po meczu Andora - Polska. Już wszystko jasne

Dzięki wygranej 4:1 Polska umocniła się na pozycji wicelidera grupy I i zapewniła sobie udział w barażach.

Eliminacje mistrzostw świata 2022. Tabela grupy I:

  1. Anglia 23 pkt, bramki 29:3
  2. Polska, 20 pkt, 29:9
  3. Albania 15 pkt, 11:12
  4. Węgry 14 pkt, 17:12
  5. Andora 6 pkt, 8:23
  6. San Marino 0 pkt, 1:36
Więcej o: