Tak wygląda sytuacja w grupie po meczu Andora - Polska. Już wszystko jasne

Reprezentacja Polski pewnie wygrała 4:1 z Andorą w wyjazdowym meczu eliminacji mistrzostw świata 2022 i zapewniła sobie do barażów. Było to możliwe dzięki stracie punktów Albanii w meczu z Anglikami. Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w "polskiej" grupie.

Reprezentacja Polski znajduje się na ostatniej prostej eliminacji mistrzostw świata 2022. Zespół Sousy mógł wywalczyć sobie awans już w ten piątek, jeśli wygra z Andora, a Albania straci punkty z Anglią. Polacy spełnili pierwszy warunek, wygrywając 4:1 z Andorą po dwóch trafieniach Robert Lewandowskiego oraz bramkach Kamila Jóźwiaka oraz Arkadiusza Milika. Jak potoczyły się inne mecze w "polskiej" grupie?

Anglia wygrywa z Albanią. Polska pewna awansu do barażów!

Już po 11. minutach spotkania z Andorą, kiedy to prowadziliśmy 2:0, polscy kibice mogli spoglądać kątem oka na wydarzenia w meczu Anglii z Albanią. Przed tym spotkaniem Albańczycy tracili dwa punkty do reprezentacji Polski i musieli wygrać w piątek, aby wciąż liczyć się w walce o baraże. Zespół Southgate'a nie pozostał jednak złudzeń na Wembley i już po 45. minutach prowadził aż 5:0. Harry Kane potrzebował zaledwie 27 minut, aby skompletować hattricka. Po jednym trafieniu dołożyli także Harry Maguire oraz Jordan Henderson. W drugim spotkaniu tej grupy Węgry wygrały 4:0 z San Marino. Ten mecz nie miał jednak zbyt dużego znaczenia dla decydujących rozstrzygnięć w grupie, bo Węgrzy mieli czysto iluzoryczne szanse na awans.

Andora - PolskaDwie piątki, ale jest i jedna dwójka! "To można było przewidzieć" [OCENY]

Przedostatnia kolejka eliminacji okazała się decydująca dla sytuacji w tabeli, gdyż zespół Paulo Sousy zapewnił sobie awans do barażów. W tym momencie Polacy mają na koncie 20 punktów, czyli aż o pięć punktów więcej od Albanii. Tuż za nią są Węgry mające na koncie 14 punktów. Liderem grupy jest natomiast Anglia z 23 punktami na koncie.

=Mecz Eliminacji Mistrzostw Swiata Polska - Andora w WarszawieTak wygląda tabela drugich miejsc, najważniejsza dla reprezentacji Polski

Baraże już są, ale czy reprezentacja Polski ma szanse na bezpośredni awans? Patrząc czysto teoretycznie tak, bo o kolejności w tabeli decyduje bilans bramkowy, nie mecze bezpośrednie, a tracimy trzy punkty do Anglików. W tym momencie Anglia ma jednak bilans bramkowy +26, a Polska +20. Co więcej, w ostatnim meczu Anglików czeka wyjazd do San Marino, a Polska zagra z Węgrami, więc trudno wierzyć, że zespół Southgate'a roztrwoni taką przewagę.