Polska na awans ma 0,39 procent szans. Dużo lepiej wygląda sprawa z barażami o mundial

Polacy mają 0,39 procent szans na awans na mundial z pierwszego miejsca w grupie. A jakie biało-czerwoni mają szanse na udział w barażach? Statystyczna firma Gracenote wszystko już obliczyła.

Polska rozegra w listopadzie mecze z Andorą na wyjeździe (piątek) oraz z Węgrami u siebie (poniedziałek) w ramach eliminacji mistrzostw świata 2022. Głównym celem biało-czerwonych jest zapewnienie sobie udziału w barażach, ale sytuacja w grupie ułożyła się tak, że wciąż mamy szansę na bezpośredni awans na mundial. 

Zobacz wideo Paulo Sousa o krok za poprzednimi selekcjonerami kadry. Oto liczby Portugalczyka

Paulo Sousa i Robert LewandowskiPaulo Sousa ze szczegółami opowiada o Robercie Lewandowskim. Jak Phil Jackson z Jordanem

Polska zajmuje drugie miejsce w grupie z 17 punktami na koncie po ośmiu spotkaniu. Liderem są Anglicy z 20 punktami, zaś na trzecim miejscu jest Albania (15 punktów). Sporą stratę do czołowej trójki i czysto matematyczne szanse na awans do barażów mają czwarte w tabeli Węgry (11 punktów). 

Nasze główne zadanie to utrzymać dwupunktową przewagę nad Albanią, która w listopadzie zagra z Anglią na Wembley oraz Andorą w Tiranie.

Jakie Polacy mają szanse na grę w Katarze?

Serwis Gracenote Sports wyliczył szanse Polaków. Anglicy na 99,59 procent bezpośrednio awansują z pierwszego miejsca. Polacy mają 0,39 procent szans, a Albańczycy 0,02. 

Szkoci, Polacy, Walijczycy, Serbowie i Rumunii najprawdopodobniej zagrają w barażach, bo zajmą drugie miejsce w grupie. Zaś Szwajcaria, Chorwacja i Serbowie nie mogą spaść na trzecie miejsce w swoich grupach.

Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta | Łączy nas PiłkaSensacyjny gość się na zgrupowaniu kadry! Co znaczy ta serdeczna pogawędka z Lewandowskim?

Więcej sportowych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Jakie drużyny są już pewne awansu?

Niemcy i Dania zapewniły sobie bezpośredni awans na mundial w Katarze. Belgowie i Francuzi mają 99 procent szans, zaś Portugalczycy i Holendrzy mają 80 procent.

Decydujące mecze el. MŚ 2022. Gdzie i kiedy oglądać? [Transmisja TV, stream online] 

Reprezentacja Polski zagra z Andorą w piątek 12 listopada. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45. Transmisja spotkania będzie dostępna w TVP 1, TVP Sport oraz w Polsacie Sport Premium 1. W tym samym czasie Anglia zmierzy się z Albanią na Wembley. Zapraszamy do śledzenia relacji z tych spotkań na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o: