Reprezentacja Polski gra kluczowe mecz el. MŚ. Kiedy i o której oglądać? [TERMINARZ]

Reprezentacja Polski w poniedziałek ósmego listopada rozpoczęła zgrupowanie w Gironie przed kluczowymi meczami o awans do baraży el. MŚ w Katarze. Przeciwnikami biało-czerwonych będą Andora oraz Węgry. Kiedy te spotkania się odbędą?

Paulo Sousa ogłosił na początku listopada listę 27 zawodników powołanych do reprezentacji Polski na listopadowe mecze el. MŚ w Katarze przeciwko Andorze i reprezentacji Węgier. Ostatecznie lista została skrócona do 26 nazwisk po tym, jak Adam Buksa doznał złamania III kości śródstopia. "Zawodnika czeka kilkutygodniowa przerwa w treningach. Na ten moment sztab kadry nie przewiduje dodatkowych powołań w miejsce kontuzjowanego Buksy" - poinformował na Twitterze rzecznik polskiej kadry, Jakub Kwiatkowski.

Zobacz wideo To może być nowa gwiazda reprezentacji Polski. "Euforia wśród kibiców"

Matty Cash pojawił się na zgrupowaniu jako pierwszy. Kontuzja Szczęsnego nie aż tak poważna

Matty Cash pojawił się na zgrupowaniu reprezentacji Polski dzień przed jego rozpoczęciem. Zawodnik Aston Villi jest podekscytowany przed debiutem w ekipie biało-czerwonych, co podkreślił Jakub Kwiatkowski, rzecznik kadry w rozmowie z Kacprem Sosnowskim na Sport.pl. "Czuć, że jest podekscytowany tym powołaniem i bardzo pozytywnie nastawiony. Niemal codziennie dzwoni, pyta o różne rzeczy i jest ze mną w kontakcie. Myślę, że to taka osoba, która w tej kadrze szybko zaaklimatyzuje" - powiedział.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Na zgrupowaniu kadry pojawi się też Wojciech Szczęsny, który nie zagrał w ostatnim meczu Juventusu z powodu urazu żeber. "Nie jest to jednak tak poważna kontuzja, aby miała go wyeliminować z rozpoczynającego się w poniedziałek zgrupowania reprezentacji Polski" - napisał Kwiatkowski na Twitterze

Na samym początku wydawało się, że Paulo Sousa nie weźmie udziału w zgrupowaniu ze względu na zarażenie koronawirusem, natomiast selekcjoner finalnie będzie obecny podczas przygotowań w Gironie. O ile w przypadku meczu z Andorą nic nie powinno ulec zmianie, to o tyle wciąż nie jest potwierdzone, gdzie zostanie rozegrany mecz Polska - Węgry. Pierwotnie miało to się odbyć na Stadionie Narodowym.

Co musi się stać, żeby Polska zagrała w marcowych barażach o mundial w Katarze?

Obecnie reprezentacja Polski zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy I z 17 punktami i traci trzy punkty do Anglii. Biało-czerwoni mają też dwa punkty przewagi nad Albanią i może sobie zapewnić udział w barażach jeszcze przed meczem z Węgrami. Aby tak się stało, kadra prowadzona przez Paulo Sousę musi pokonać w piątek 12 listopada Andorę, natomiast Albańczycy nie mogą wygrać z Anglią. 

Terminarz grupy I w ostatnich kolejkach el. MŚ w Katarze

a) piątek, 12 listopada:

 • Andora – Polska (20:45),
 • Anglia – Albania (20:45),
 • Węgry – San Marino (20:45).

b) poniedziałek, 15 listopada:

 • Polska – Węgry (20:45),
 • Albania – Andora (20:45),
 • San Marino – Anglia (20:45).

Tabela grupy I po ośmiu kolejkach eliminacji

 1. Anglia - 20 pkt, bilans bramek 24:3
 2. Polska - 17 pkt, 25:8
 3.  Albania - 15 pkt, 11:7
 4.  Węgry - 11 pkt, 13:12
 5. Andora - 6 pkt, 7:19
 6. San Marino - 0 pkt, 1:32
Więcej o: