"Nie jest to tak poważna kontuzja". Nowe informacje o urazie Wojciecha Szczęsnego

Wojciech Szczęsny nie znalazł się w kadrze Juventusu na mecz z Fiorentiną, ale może zagrać w meczach reprezentacji Polski. - Nie jest to jednak tak poważna kontuzja - informuje Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN.

W sobotę Juventus zmierzy się z Fiorentiną w ramach 12. kolejki Serie A. Mecz rozpocznie się o godz. 18:00, a między słupkami zespołu Massimiliano Allegriego prawdopodobnie stanie Mattia Perin. - Wojtek Szczęsny z uwagi na uraz żeber nie zagra w dzisiejszym meczu Juventusu - napisał na Twitterze Jakub Kwiatkowski

Zobacz wideo To może być nowa gwiazda reprezentacji Polski. "Euforia wśród kibiców"

Wojciech Szczęsny jest bramkarzem numer 1 w składzie Paulo Sousy. Informacje o urazie Polaka sprawiły, że pojawiło się pytanie: Czy 31-latek pojawi się na najbliższym zgrupowaniu kadry? - Nie jest to tak poważna kontuzja, aby miała go wyeliminować z rozpoczynającego się w poniedziałek zgrupowania reprezentacji Polski - uspokaja rzecznik prasowy PZPN i dyrektor kadry. 

Szczęsny pojawi się na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Decydujące mecze w kontekście awansu na MŚ 2022

Już na początku miesiąca selekcjoner reprezentacji Polski, Paulo Sousa ogłosił listę powołań na listopadowe zgrupowanie. Wśród powołanych zawodników naturalnie znalazł się Wojciech Szczęsny, a oprócz niego na pozycji bramkarza pojawiły się nazwiska Łukasza Skorupskiego (Bologna FC) oraz Kamila Grabary (FC Kopenhaga). 

W listopadzie reprezentacja Polski zmierzy się z Andorą (12 listopada) oraz z Węgrami (15 listopada). Wojciech Szczęsny ma więc sześć dni na to, żeby w pełni wyleczyć kontuzję i zagrać w najbliższym meczu biało-czerwonych. Będą to decydujące mecze, w których kadrowicze Paulo Sousy mogą zapewnić sobie grę w barażach o udział na mistrzostwach świata w Katarze.  

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Obecnie Polacy zajmują 2. miejsce w grupie I, tracąc trzy punkty do lidera - Anglii. Biało-czerwoni muszą mieć jednak na uwadze, że tuż za nimi, na 3. miejscu znajdują się Albańczycy, nad którymi Polska ma zaledwie dwa punkty przewagi. Przypomnijmy, że bezpośredni awans na MŚ 2022 gwarantuje tylko 1. miejsce w grupie kwalifikacyjnej. Drużyny z pozycji wicelidera będą rywalizować ze sobą w barażach. 

Więcej o: