Na Narodowym powstanie szpital. I wiadomo już, co z meczem z Węgrami w el. MŚ 2022

Zwiększająca się liczba zakażeń w Polsce sprawia, że Stadion Narodowy ponownie ma zostać przekształcony w szpital dla chorych na koronawirusa. Co zatem z meczem Polski w el. MŚ i kolejnymi w przypadku ewentualnego awansu do baraży mundialu?

- Mamy już przetrenowane procedury poszerzania bazy łóżkowej. Szpital na Stadionie Narodowym na pewno będzie w jakiejś perspektywie, wcale nie tak długiej, uruchomiony - powiedział w niedzielę w rozmowie z "Interią" i Polsatem News minister zdrowia, Adam Niedzielski, nie podając konkretnego terminu.

Zobacz wideo

I dodał: "Są rzeczy ważniejsze", sugerując, że wszystkie imprezy sportowe, które mają odbywać się na Stadionie Narodowym, zostaną odwołane. Czy to oznacza, że mecze reprezentacji Polski w el. MŚ i później w przypadku awansu do baraży na Stadionie Narodowym są zagrożone?

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Co z meczami Polski na Stadionie Narodowym? "Jest za wcześnie, czy baraż mógłby zostać rozegrany"

Informacje w tej sprawie przekazał portal WP Sportowefakty. "Z tego co słyszymy, przedstawiciele PZPN są w stałym kontakcie z rządem i nieoficjalnie wiadomo, że ostatni mecz eliminacji mistrzostw świata odbędzie się zgodnie z planem w Warszawie. A co będzie potem?" - przekazał serwis.

Polska w przypadku, gdy zajmie drugie miejsce w grupie el. MŚ 2022, zakwalifikuje się do półfinału baraży i może zagrać wówczas w roli gospodarza w marcu 2022 roku. Gdzie wówczas odbyłby się mecz?

Według informacji portalu wówczas trzeba byłoby szukać innego obiektu. "Wtedy oczywiście nie ma szans na organizowanie innych wydarzeń. Natomiast w tym momencie jest zdecydowanie za wcześnie na stwierdzenie, czy baraż w tym miejscu mógłby zostać rozegrany. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji związanej z pandemią" - czytamy dalej.

Szpital na Stadionie Narodowym był pierwszym tymczasowym szpitalem, który powstał w Polsce w trakcie trwania pandemii koronawirusa. Pod koniec maja 2021 r. opuścił go ostatni pacjent i wtedy zawieszono jego dalszą działalność. W sumie w placówce udzielono pomocy 1,8 tys. pacjentów.

Po ośmiu kolejkach w naszej grupie eliminacyjnej prowadzą Anglicy, którzy mają 20 punktów. Polacy mają 17 punktów, Albania 15, Węgry 11, Andora 6, a San Marino 0. Trzy dni przed meczem z Węgrami (15 listopada) kadra Paulo Sousy zagra na wyjeździe z Andorą i to już wtedy będzie mogła zapewnić sobie awans do baraży o mundial.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.