Rosyjskie media: Czerczesow chciałby objąć polską kadrę! Rozmawiał z Kuleszą

Jak poinformował rosyjski "Match TV", Stanisław Czerczesow rozmawiał z Cezarym Kuleszą na temat przejęcia reprezentacji Polski. Były trener Legii Warszawa jest bardzo zainteresowany tą posadą.

"Jak podaje nam jedno ze źródeł z Polski, prezes PZPN-u kontaktował się z Czerczesowem, ale rozmowa była nieoficjalna. Inne źródło twierdzi, że Czerczesow chciałby pracować z reprezentacją Polski. Na ten moment za wcześnie jest na to, aby rozmawiać na temat zatrudnienia Rosjanina. Zespół prowadzony przez Paulo Sousę musiałby nie zakwalifikować się na mistrzostwa świata, a to stanie się albo w listopadzie, jeśli Polska nie zajmie jednego z dwóch pierwszych miejsc w grupie, albo w marcu, jeśli przegra baraże" – czytamy w serwisie matchtv.ru.

Zobacz wideo Kuriozalna zmiana Paulo Sousy. Nikt się tego nie spodziewał

FIFA ogłosiła kary za zachowanie kibiców. Sankcje dotkną meczu Polska - WęgryFIFA ogłosiła kary za zachowanie kibiców. Sankcje dotkną meczu Polska - Węgry

Stanisław Czerczesow chce objąć polską kadrę

Scenariusz, w którym Czerczesow przejmuje reprezentację Polski jest jednak mało prawdopodobny. Jak informuje Jakub Seweryn ze Sport.pl, Cezary Kulesza nie ma zamiaru zmieniać trenera i zatrudniać Czerczesowa. Temat przejęcia kadry przez Rosjanina powraca, bo on sam bardzo chętnie podjąłby się pracy w Polsce.

Ewentualna zmiana selekcjonera byłaby możliwa tylko wtedy, gdyby Polska nie awansowała do mistrzostw świata. Drużyna Paulo Sousy jest już o mały krok od tego, aby zapewnić sobie udział w barażach. To może stać się już 12 listopada po meczu z Andorą. Natomiast 15 listopada Polacy zagrają ostatni mecz w grupie. Ich rywalem będą Węgrzy. W poniedziałek Paulo Sousa ogłosił listę powołanych zawodników.

Stanisław Czerczesow ma doświadczenie w pracy z reprezentacją. W latach 2016-2021 prowadził kadrę Rosji. W 2018 roku jego drużyna zaliczyła udany mundial, którego była gospodarzem. Rosjanie doszli do ćwierćfinału, eliminując po drodze Hiszpanię, a odpadając z późniejszymi wicemistrzami, Chorwatami. Następny turniej był już znacznie mniej udany. Rosjanie nie wyszli z grupy na Euro 2020, mając za rywali Belgię, Danię i Finlandię. Rozczarowujący występ Rosji na Euro był przyczyną zwolnienia Czerczesowa. Rosjanin jest dobrze znany polskim kibicom. W latach 2015-2016 prowadził Legię Warszawa. Zdobył z nią mistrzostwo Polski.

Matty CashMatty Cash zabrał głos po powołaniu do reprezentacji Polski. I to po polsku

Więcej o: