Matty Cash odpowiedział Andrzejowi Dudzie. Jest komentarz po uznaniu obywatelstwa

- Dziękuję Panie Prezydencie. To zaszczyt i niezwykle ważna chwila dla mnie i mojej rodziny. Na boisku dam z siebie wszystko. Do boju Polsko! - napisał na Twitterze Matty Cash, który we wtorek otrzymał polskie obywatelstwo. Obrońca Aston Villi zostanie powołany już na listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski!

We wtorek po południu Matty Cash oficjalnie otrzymał polskie obywatelstwo. Stało się to podczas spotkania prezydenta Andrzeja Dudy, wojewody Radziwiłła i władz PZPN w Pałacu Prezydenckim. W przypadku Casha chodziło o potwierdzenie polskiego obywatelstwa, a nie jego nadanie, kluczowy więc był podpis wojewody. Samego zawodnika na spotkaniu nie było, ale już w tym tygodniu Cash najpewniej będzie mógł odebrać paszport tymczasowy w Ambasadzie RP w Londynie. Także w tym temacie proces ma być przyspieszony.

Zobacz wideo Największy wygrany meczu z Napoli. "Kibice Legii docenili jego postawę"

Cash reaguje na Twitterze. "Dziękuję, to dla mnie zaszczyt"

Do pozytywnych dla siebie wiadomości odniósł się już sam piłkarz. - To bardzo ważny dzień dla mnie i mojej rodziny. Mój wniosek o nadanie polskiego obywatelstwa został zatwierdzony przez polskie władze. Dziękuję panu prezydentowi, mojej rodzinie i innym osobom, które mi w tym pomogły. Czas na nowe wyzwania, dam z siebie wszystko dla tego Kraju" - napisał Cash po polsku na Twitterze. 

Zawodnik zwrócił się również do prezydenta RP i prezesa PZPN. - Dziękuję Panie Prezydencie. To zaszczyt i niezwykle ważna chwila dla mnie i mojej rodziny. Na boisku dam z siebie wszystko. Do boju Polsko! - napisał Matty Cash do prezydenta Andrzeja Dudy.

- Dziękuję Panie Prezesie za okazaną pomoc. Już nie mogę doczekać się, kiedy założę koszulkę z orłem na piersi - to z kolei słowa obrońcy Aston Villi do Cezarego Kuleszy.

Jerzy Dudek komentuje sprawę Matty'ego Casha. 'Lekko mnie to zaskakuje'Paulo Sousa będzie mógł powołać Matty'ego Casha do kadry! Jest zgoda

Kluczowe spotkanie Kuleszy z prezydentem Dudą

Pierwsze rozmowy w sprawie obywatelstwa Matty'ego Casha, którego matka jest Polką, zaczęły się dwa i pół roku temu, ale w ostatnich miesiącach sprawa nagle przyspieszyła. Niewykluczone, że 24-letni obrońca musiałby na paszport jeszcze poczekać, gdyby nie piątkowe spotkanie prezesa PZPN Cezarego Kuleszy z prezydentem Andrzejem Dudą.

Kulesza zabiegał u prezydenta, aby sprawa Matty'ego Casha została możliwie rozwiązana jak najszybciej. Wprawdzie PZPN jeszcze kilka tygodni temu nie zamierzał ingerować w starania Casha o polski paszport, to jednak wszystko zmieniła prośba selekcjonera Paulo Sousy, który chce już w listopadzie powołać 24-latka, by ten jeszcze przed marcowymi barażami o mundial w Katarze poznał realia polskiej reprezentacji.

Jerzy Dudek komentuje sprawę Matty'ego Casha. 'Lekko mnie to zaskakuje'Czy Matty Cash zagra w reprezentacji Anglii? Piłkarz podjął decyzję!

Cash otrzyma powołanie jeszcze w listopadzie

Taki stan rzeczy oznacza, że Cash zostanie jeszcze w listopadzie powołany na pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski. Na obrońcę Aston Villi czekał selekcjoner Paulo Sousa, który maksymalnie opóźnił ogłoszenie powołań na mecze z Andorą (12 listopada) i Węgrami (15 listopada).

Więcej treści sportowych znajdziecie na Gazeta.pl.

Pierwotnie miały one zostać ogłoszone dopiero w poniedziałek 1 listopada, czyli na przepisowe dwa tygodnie przed rozpoczęciem zgrupowania. Teraz jednak te powołania mogą zostać ogłoszone przez Paulo Sousę wcześniej. I tylko kataklizm mógłby sprawić, że na liście zabraknie Matty'ego Casha. 

Więcej o: