Paulo Sousa będzie mógł powołać Matty'ego Casha do kadry! Jest zgoda

Jakub Seweryn
Jeszcze we wtorek prezydent Andrzej Duda i wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł oficjalnie potwierdzą obywatelstwo Matty'ego Casha. 24-letni piłkarz zostanie powołany już na listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski.

Według informacji Sport.pl, we wtorek o 13:30 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się spotkanie prezydenta Dudy, wojewody Radziwiłła i władz PZPN, gdzie zostaną dopięte formalności. W przypadku Casha chodzi o potwierdzenie polskiego obywatelstwa, a nie jego nadanie, kluczowy jest więc podpis wojewody. 

Zobacz wideo Kuriozalna zmiana Paulo Sousy. Nikt się tego nie spodziewał

Samego zawodnika na spotkaniu nie będzie, ale już w tym tygodniu Cash najpewniej będzie mógł odebrać paszport tymczasowy w Ambasadzie RP w Londynie. Także w tym temacie proces ma być przyspieszony.

Kluczowe spotkanie Kuleszy z prezydentem Dudą

Pierwsze rozmowy w sprawie obywatelstwa Matty'ego Casha, którego matka jest Polką, zaczęły się dwa i pół roku temu, ale w ostatnich miesiącach sprawa nagle przyspieszyła. Niewykluczone, że 24-letni obrońca musiałby na paszport jeszcze poczekać, gdyby nie piątkowe spotkanie prezesa PZPN Cezarego Kuleszy z prezydentem Andrzejem Dudą.

Kulesza zabiegał u prezydenta, aby sprawa Matty'ego Casha została możliwie rozwiązana jak najszybciej. Wprawdzie PZPN jeszcze kilka tygodni temu nie zamierzał ingerować w starania Casha o polski paszport, to jednak wszystko zmieniła prośba selekcjonera Paulo Sousy, który chce już w listopadzie powołać 24-latka, by ten jeszcze przed marcowymi barażami o mundial w Katarze poznał realia polskiej reprezentacji.

Cash otrzyma powołanie jeszcze w listopadzie

Taki stan rzeczy oznacza, że Cash zostanie jeszcze w listopadzie powołany na pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski. Na obrońcę Aston Villi czekał selekcjoner Paulo Sousa, który maksymalnie opóźnił ogłoszenie powołań na mecze z Andorą (12 listopada) i Węgrami (15 listopada).

Pierwotnie miały one zostać ogłoszone dopiero w poniedziałek 1 listopada, czyli na przepisowe dwa tygodnie przed rozpoczęciem zgrupowania. Teraz jednak te powołania mogą zostać ogłoszone przez Paulo Sousę wcześniej. I tylko kataklizm mógłby sprawić, że na liście zabraknie Matty'ego Casha. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.