Ważna zmiana przed meczami reprezentacji Polski w el. MŚ. "Nowy kierunek"

Reprezentacja Polski nie będzie się przygotowywać do listopadowych spotkań w eliminacjach MŚ w swoim kraju. Paulo Sousa zdecydował, że zgrupowanie biało-czerwonych odbędzie się w Hiszpanii - poinformowało TVP Sport.

Reprezentacja Polski jest coraz bliżej uzyskania miejsca gwarantującego grę w barażach o awans do mistrzostw świata, które odbędą się w przyszłym roku w Katarze. Biało-czerwoni po ośmiu kolejkach zajmują drugie miejsce w grupie I z 17 punktami i ma dwa punkty przewagi nad Albanią. Kadra prowadzona przez Paulo Sousę zmierzy się jeszcze z Andorą (12 listopada, 20:45) oraz Węgrami (15 listopada, 20:45).

Zobacz wideo

Media: Reprezentacja Polski będzie się przygotowywać do kluczowych spotkań w Hiszpanii

TVP Sport poinformowało, że Paulo Sousa zmienił miejsce zgrupowania reprezentacji Polski przed kluczowymi spotkaniami w eliminacjach MŚ w Katarze. Selekcjoner zdecydował, że kadra będzie teraz przygotowywać się w Hiszpanii, a nie w naszym kraju, tak jak do tej pory. "To nowy kierunek, ale nie tak zaskakujący, biorąc pod uwagę, że najpierw Polaków czeka starcie z Andorą, a ta graniczy z Hiszpanią" - czytamy.

Więcej treści sportowych znajdziecie na Gazeta.pl.

Na ten moment nie wiadomo, w jakim mieście w Hiszpanii odbędzie się listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Ciężko też orzec, czy zgrupowanie w Hiszpanii będzie wchodziło w grę jedynie przed meczem z Andorą, czy też biało-czerwoni będą przygotowywać się do meczu z reprezentacją Węgier także na Półwyspie Iberyjskim. Prawdopodobnie w najbliższych dniach Polski Związek Piłki Nożnej poinformuje o szczegółach zgrupowania.

Reprezentacja Polski może zapewnić sobie grę w przyszłorocznych barażach, jeśli pokona Andorę, a Albania nie zdoła pokonać Anglii. Losowanie par barażowych odbędzie się 26 listopada o godzinie 17:00 w Zurychu. Według wyliczeń profilu We Global Football, w tym momencie reprezentacja Polski jest bardzo blisko zagwarantowania sobie rozstawienia w barażach, gdyż mamy na to 89,6 proc. szans.

Więcej o: