Szokująca decyzja FIFA! Polska ukarana za mecz z Albanią w el. MŚ

Jak podał portal sport.tvp.pl, za zachowanie kibiców podczas meczu Albania - Polska ukarana została nie tylko albańska, ale również polska federacja. - Musimy się liczyć z tym, że nasi kibice nie będą mogli wspierać biało-czerwonych w Andorze - powiedział Piotr Szefer, dyrektor biura zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

"FIFA zdecydowała, że polska federacja będzie musiała zapłacić 50 tysięcy franków szwajcarskich. Dodatkowo fani biało-czerwonych otrzymali zakaz wyjazdowy na mecz el. mistrzostw świata z Andorą. Spotkanie odbędzie się 12 listopada o godzinie 20:45" - poinformował sport.tvp.pl.

Zobacz wideo

Cristiano Ronaldo zarekomendował władzom następcę SolskjaeraManchester United zabrał głos ws. Ole Gunnara Solskjaera

PZPN został ukarany za zachowanie kibiców! "Musimy liczyć się z tym, że nasi kibice nie będą mogli wspierać biało-czerwonych w Andorze"

Według informacji przekazanych przez portal, PZPN został ukarany na podstawie zapisu artykułu szesnasty dokumentu "Disciplinary Code", w których jest mowa o rzucaniu przedmiotów i niszczenia stadionu. - Po zapoznaniu się z uzasadnieniem orzeczenia oraz materiałem dowodowym PZPN podejmie decyzję na temat dalszych kroków w tej sprawie, jednak musimy się liczyć z tym, że nasi kibice nie będą mogli wspierać biało-czerwonych w Andorze - powiedział Piotr Szefer, dyrektor biura zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej na łamach portalu.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Reprezentacja Polski wygrała 1:0 z Albanią w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata. Od początku rozgrywanego w Tiranie na trybunach było niezwykle gorąco. Najpierw Albańczycy wygwizdali hymn reprezentacji Polski. Negatywna atmosfera eskalowała po bramce zespołu Paulo Sousy w 77. minucie, kiedy to na głowach Polaków wylądowały butelki oraz inne przedmioty rzucane z trybun. W związku z tym spotkanie zostało przerwane na około 20 minut. Ostatecznie mecz udało się dokończyć, ale gdyby ponownie doszło do incydentów, Albanii groził walkower.

"Niezaszczepiony? Akurat on?". Burza w Niemczech po słowach kolegi Lewandowskiego

Wcześniej FIFA potępiła zachowanie albańskich kibiców. Światowa federacja przeanalizowała sprawozdania z wtorkowego spotkania el. MŚ i postanowiła wyciągnąć konsekwencje. Albańska federacja została ukarana za burdy kibiców i ich skandaliczne zachowanie grzywną finansową w wysokości 150 tys. franków szwajcarskich i jednym meczem w Tiranie w el. MŚ bez udziału publiczności.

Kadra Paulo Sousy znajduje się przed dwoma decydującymi meczami w eliminacjach do mistrzostw świata. Już w listopadzie nasza reprezentacja zagra najpierw na wyjeździe z Andorą (12 listopada), a trzy dni później w Warszawie z Węgrami. Już pierwszym spotkaniem Polacy będą mogli przypieczętować udział w barażach do mundialu, które zostaną rozegrane w marcu.

Więcej o: