Zbigniew Boniek jednoznacznie o powołaniu Casha. Wbił szpilę ekspertom

- Ja nie mam nic przeciwko powołaniu Matty'ego Casha. W przeciwieństwie do wielu ekspertów, którzy się o nim wypowiadają, to ja widziałem go na żywo. To ciekawy zawodnik - powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z Polsatem Sport.

Sprawa dot. uzyskania polskiego obywatelstwa i powołania do reprezentacji Polski dla Matty'ego Casha wydaje się mocno przyspieszać. Według doniesień Interii Cezary Kulesza, obecny prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ma spotkać się z prezydentem RP Andrzejem Dudą, żeby paszport dla Casha został wydany w trybie przyspieszonym. Paulo Sousa chce powołać zawodnika Aston Villi na listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski, a działania Kuleszy są umotywowane prośbą selekcjonera.

Zobacz wideo

Zbigniew Boniek komentuje powołanie dla Matty'ego Casha. Przy okazji wbił szpilkę w ekspertów

Zbigniew Boniek udzielił wywiadu Polsatowi Sport po porażce Legii Warszawa z Napoli (0:3) w fazie grupowej Ligi Europy. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej został zapytany o potencjalne powołanie dla Matty'ego Casha. Jego deklaracja, w kwestii sportowej, jest jednoznaczna. "Ja nie mam nic przeciwko powołaniu Casha. W przeciwieństwie do wielu ekspertów, którzy się o nim wypowiadają, to ja widziałem go na żywo. To ciekawy zawodnik, naprawdę dynamiczny, który potrafi dobrze dośrodkować. Jest zupełnie inny od Kamila Jóźwiaka i raczej jest stylem zbliżony do Bartosza Bereszyńskiego" - powiedział.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Wiceprezes UEFA ubolewa jednak nad tym, że Matty Cash nie zna języka polskiego. "Kiedy przychodziłem do PZPN, to założyliśmy sobie, że będą nas interesować piłkarze z polskimi paszportami, którzy mówią po polsku. Chodzi o odpowiedni stopień komunikatywny, aby dogadali się z kolegami w ojczystym języku w szatni. To proste i oczywiste kryterium, może teraz jest inne. Ja swojego zdania nie zmieniam. Pod uwagę tu też trzeba brać Brexit, no ale z jakiegoś powodu Cash postanowił wystąpić o nasz paszport w wieku 25 lat" - dodał Boniek.

Matty Cash wystąpił we wszystkich spotkaniach Aston Villi w tym sezonie i zdobył jedną bramkę oraz zanotował taką samą liczbę asyst. W najbliższych dniach Paulo Sousa powinien rozesłać powołania do reprezentacji Polski na listopadowe mecze w el. MŚ w Katarze z Andorą oraz Węgrami. Niedługo zatem powinniśmy dowiedzieć się, czy wszystkie formalności zostaną wykonane i Matty Cash otrzyma polski paszport.

Więcej o:
Copyright © Agora SA