Będzie sensacyjne powołanie do reprezentacji Polski?! Andrzej Duda i prezes PZPN interweniują

Prezes PZPN interweniuje ws. paszportu dla Matty'ego Casha. Według informacji mediów Cezary Kulesza ma się osobiście spotkać z prezydentem RP, Andrzejem Dudą. Wszystko przez plany selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousy, który chce powołać zawodnika na listopadowe zgrupowanie kadry.

"Powołanie Matty Casha coraz bliżej. Według moich info dziś dojdzie do spotkania prezesa Cezarego Kuleszy z prezydentem Andrzejem Dudą w sprawie paszportu. Kulesza nie chciał w proces ingerować, ale zmienił zdanie po prośbie Paulo Sousy, któremu na Cashu mocno zależy" - poinformował dziennikarz "Interii Sport". To odpowiedź na najnowsze doniesienia dotyczące planu Sousy. 

Matty Cash już kilka tygodni temu oświadczył, że chce otrzymać polskie obywatelstwo, aby móc dołączyć do reprezentacji Polski. W tym celu poczynił już pierwsze kroki i złożył w konsulacie w Wielkiej Brytanii odpowiednie dokumenty, które miały trafić do Warszawy. Od tego momentu pozostały już jedynie formalności, choć Polski Związek Piłki Nożnej chce przyspieszyć ten proces. 

Zobacz wideo Kuriozalna zmiana Paulo Sousy. Nikt się tego nie spodziewał

Paulo Sousa spotkał się z Matty Cashem. Kulesza interweniuje. Plan selekcjonera zostanie zrealizowany?

W ostatnich dniach informowaliśmy, że Paulo Sousa udał się na Wyspy Brytyjskie, aby obejrzeć swoich podopiecznych w Premier League i Championship. Okazało się, że Portugalczyk miał również dodatkowy plan, który zakładał spotkanie z Matty Cashem. Według najnowszych doniesień selekcjoner reprezentacji Polski chciałby nawiązać współpracę z obrońcą Aston Villi już w trakcie najbliższego listopadowego zgrupowania. Wszystko po to, aby Cash poznał rzeczywistość reprezentacji Polski jeszcze przed marcowymi barażami o mistrzostwa świata w Katarze, które są na wyciągnięcie ręki Polaków. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Wydaje się więc, że właśnie dlatego do sprawy przyłączył się prezes PZPN, Cezary Kulesza, który zaangażował prezydenta RP Andrzeja Dudę, aby przyspieszyć proces nadania obywatelstwa. W trakcie owego zgrupowania reprezentacja Polski zmierzy się 12 listopada z Andorą (wyjazd) oraz 15 listopada z Węgrami na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wygrana w obu meczach zapewni awans do kolejnego etapu eliminacji z 2. miejsca w grupie. 

Paulo Sousa na konferencji prasowej po meczu z San MarinoA jednak! Paulo Sousa zaszczyci ligę swoją obecnością. Wybrał trzy mecze

Reprezentacja Polski już teraz zajmuje pozycję wicelidera (17 pkt), tuż za Anglikami (20 pkt). Zespół Paulo Sousy musi jednak zdobywać kolejne punkty, jeżeli chce utrzymać miejsce gwarantujące awans, bo za ich plecami znajdują się Albańczycy, którzy mają o dwa oczka mniej (15 pkt). Ewentualne potknięcie na najbliższym zgrupowaniu może kosztować Polaków utratę możliwości gry w barażach. 

Więcej o: