Zwrot akcji w sprawie powołania Casha! Paulo Sousa się śpieszy

Matty Cash może już w listopadzie zadebiutować w reprezentacji Polski - informuje portal WP SportoweFakty. Selekcjoner Paulo Sousa jest zainteresowany tym, aby obrońca Aston Villi poznał realia polskiej kadry jeszcze przed marcowym zgrupowaniem, w trakcie którego zostaną rozegrane baraże o mistrzostwa świata.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Paulo Sousa w tym tygodniu wybrał się na Wyspy Brytyjskie. Jego celem jest rozmowa z Mattym Cashem, który jest blisko uzyskania polskiego obywatelstwa. Selekcjoner polskiej kadry ma w planach rozmowę z piłkarzem. Obejrzy także mecz Aston Villi z Arsenalem, który odbędzie się już w piątek. Wtedy też do selekcjonera dołączy Jakub Kwiatkowski, rzecznik polskiej kadry. Obaj panowie w sobotę rano mają spotkać się z piłkarzem.

Zobacz wideo Kuriozalna zmiana Paulo Sousy. Nikt się tego nie spodziewał

Sousa chce Casha już w listopadzie!

Jak informują WP SportoweFakty, debiut Matty'ego Casha w reprezentacji Polski może nastąpić szybciej niż się tego spodziewano. Według portalu selekcjoner Paulo Sousa chce powołać obrońcę Aston Villi już na najbliższe, listopadowe zgrupowanie kadry. 

Wszystko po to, aby Cash poznał rzeczywistość reprezentacji Polski jeszcze przed marcowymi barażami o mistrzostwa świata w Katarze, które są na wyciągnięcie ręki Polaków. Najprawdopodobniej już zwycięstwo wyjazdowe z Andorą pozwoli Biało-Czerwonym na zapewnienie sobie drugiego miejsca w grupie, gdyż równolegle Anglia zmierzy się na Wembley z Albanią i tylko wygrana nad wicemistrzami Europy pozwoli Albańczykom jeszcze liczyć się w grze o czołowe lokaty. 

Paulo Sousa chciałby, aby Matty Cash już w listopadzie poznał drużynę, zapoznał się z atmosferą w niej, jej założeniami, a także z atmosferą panującą na Stadionie Narodowym, gdzie 15 listopada Polacy zmierzą się z Węgrami. 

PZPN podwyższa ceny biletów na kadrę i wypowiada wojnę PZPN podwyższa ceny biletów na kadrę i wypowiada wojnę "konikom". Ale zapłacą za to kibice

"Chodzi o kilka aspektów, jak choćby presja. Wiadomo, że dla Casha pierwszy mecz będzie dużym przeżyciem, wszystkie oczy będą wpatrzone w niego, i lepiej, żeby nastąpiło to wcześniej niż w tak ważnym meczu jak półfinał barażu" - napisano na portalu WP SportoweFakty.

Warunek jest jeden

Plan Paulo Sousy jest możliwy do zrealizowania pod jednym konkretnym warunkiem - Matty Cash musi do tego czasu otrzymać polski paszport. Bez tego nie będzie jego debiutu w reprezentacji Polski.

Dokumenty ws. potwierdzenia polskiego obywatelstwa u Matty'ego Casha znajdują się już na biurku wojewody mazowieckiego. Już tylko od niego zależy to, kiedy zawodnik Aston Villi, który w tym sezonie rozegrał osiem meczów w Premier League, będzie mógł wystąpić w koszulce z orłem na piersi. 

Więcej o: