UEFA krytykuje pomysł mundialu co dwa lata, a sama planuje nowe rozgrywki!

Mimo konfliktu z FIFA o mundial co dwa lata - UEFA planuje powstanie nowych rozgrywek. Miałaby powstać MIędzykontynentalna Liga Narodów z najlepszymi drużynami z Europy i Ameryki Południowej.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Przypomnijmy, że kilka dni temu UEFA ogłosiła plan organizacji Euro 2028, które koliduje z... pomysłem FIFA dotyczącym organizacji mistrzostw świata co dwa lata. Być może niektóre federacje krajowe zdecydują się nawet na opuszczenie FIFA w ramach protestu przeciwko organizacji mundialu co dwa lata. Według "AP News" do europejskiej unii piłkarskiej - UEFA miały już dotrzeć takie głosy.

Zobacz wideo Maciej Skorża zobaczył skład Legii i nagle zmienił plan. Piłkarz Lecha ujawnia

Belgijski kibic Manchesteru City zaatakowany po meczu z Club BruggeBelgijski kibic Manchesteru City zaatakowany po meczu z Club Brugge. Trafił do szpitala

Nowy pomysł UEFA

UEFA krytykuje pomysł mundialu co dwa lata, a teraz sama planuje nowe rozgrywki. To może jeszcze bardziej zaostrzyć konflikt na linii UEFA - FIFA. Najnowszy pomysł to powstanie międzykontynentalnej Ligi Narodów. Rozgrywana ona byłaby co cztery lata. O zwycięstwo rywalizowałoby osiem zespołów (cztery najlepsze z mistrzostw Europy i cztery z Ameryki Południowej).

Jest niemal pewne, że w czerwcu przyszłego roku dojdzie również do meczu o nieoficjalny puchar globu - o Puchar Interkontynentalny. Zagrają w nim mistrzowie Europy - Włosi z najlepszą drużyną Copa America - Argentyną.

Obecnie w Nyonie, siedzibie UEFA prowadzone są rozmowy na temat tych projektów.

Nowi właściciele Newcastle United zwolnili trenera i ogłosili nazwisko zastępcyNowi właściciele Newcastle United zwolnili trenera i ogłosili nazwisko zastępcy

Najbliższe mistrzostwa świata odbędą się w 2022 roku w Katarze. Odbędą się one wyjątkowo na jesieni ze względu na wysokie temperatury panujące w tym kraju latem. Natomiast mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w 2024 roku w Niemczech.  

Więcej o: