Paulo Sousa poleciał na rozmowy z Mattym Cashem. Zobaczy go w akcji

Paulo Sousa jest już w Wielkiej Brytanii, gdzie będzie rozmawiał z Mattym Cashem. Ale to nie jedyne spotkanie selekcjonera reprezentacji Polski.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Paulo Sousa wybrał się na Wyspy Brytyjskie. Jego celem jest rozmowa z Mattym Cashem, który jest blisko uzyskania polskiego obywatelstwa. Selekcjoner polskiej kadry ma w planach rozmowę z piłkarzem. Obejrzy także mecz Aston Villi z Arsenalem, który odbędzie się już w piątek. Wtedy też do selekcjonera dołączy Jakub Kwiatkowski, rzecznik polskiej kadry. Obaj panowie w sobotę rano mają spotkać się z piłkarzem.

Zobacz wideo Kuriozalna zmiana Paulo Sousy. Nikt się tego nie spodziewał

Wielkie wzmocnienie kadry Sousy przed kluczowymi meczami? Wielkie wzmocnienie kadry Sousy przed kluczowymi meczami? "Jestem gotowy"

Paulo Sousa spotka się z Cashem i jego rodziną

To nie będzie jedyne spotkanie trenera kadry z Cashem. Jak informują WP Sportowe Fakty, Sousa i Kwiatkowski o godzinie 12 będą w polskiej ambasadzie w Londynie. Tam ponownie spotkają się z Cashem, ale także jego rodziną – ojcem Stuartem i matką Barbarą, a także ciocią zawodnika, która też pochodzi z Polski. W spotkaniu ma wziąć udział także 40 młodych polskich piłkarzy.

Cash od dawna otwarcie mówi, że pragnie występować w reprezentacji Polski. Po ostatniej wygranej z Albanią gratulował Polakom na Twitterze. Zarówno selekcjoner Paulo Sousa jak i prezes PZPN Cezary Kulesza podkreślali, że jeśli Cash otrzyma polski paszport, to będzie brany pod uwagę przy powoływaniu kadry na kolejne mecze naszej reprezentacji. A to powinno nastąpić już niedługo, ponieważ zawodnik skompletował i złożył już papiery niezbędne do uzyskania polskiego obywatelstwa. Jak informują WP Sportowe Fakty, już niedługo Cash powinien otrzymać polski paszport. Jego dokumenty zostały wysłane do Warszawy i zajmuje się nimi teraz wojewoda.

Matty Cash rozegrał osiem meczów w Premier League, w których zdobył jedną bramkę. Zagrał także raz w Pucharze Ligi Angielskiej i zaliczył tam asystę.

Łukasz Piszczek zdecydowanie o powołaniu Matty'ego Casha: Nie znam goŁukasz Piszczek uciął dyskusję o powołaniu Matty'ego Casha. "Od razu cię uprzedzę"

Więcej o: