Będzie wniosek o ukaranie osób bezpodstawnie oskarżających Glika!

- Podjąłem decyzję, że PZPN wystąpi do FIFA z wnioskiem o ukaranie osób, które bezpodstawnie oskarżyły Kamila Glika o zachowania rasistowskie podczas meczu z Anglią - poinformował Cezary Kulesza, prezes PZPN.

W środę rzecznik prasowy reprezentacji Polski poinformował o zamknięciu śledztwa prowadzonego przez FIFA. Sprawa dotyczyła oskarżeń skierowanych przez angielskich związek (The Football Association) w stronę Kamila Glika za rzekome rasistowskie zachowanie podczas meczu Polska - Anglia. Po ogłoszeniu oficjalnej decyzji Polski Związek Piłki Nożnej czeka jednak na stosowne dokumenty.

Zobacz wideo Jednoznaczna opinia eksperta. Polska okradziona i to nie raz

Cezary Kulesza zapowiada zdecydowane kroki ws. oskarżeń Kamila Glika

- Zapoznaliśmy się z informacją, że sprawa jest zamknięta, i oczekujemy na przesłanie akt sprawy. Zapoznamy się z nimi i podejmiemy decyzję. Na bazie tego, co jest tam zawarte, możemy dochodzić ewentualnych roszczeń. Myślę, ze Komitet Dyscyplinarny FIFA niezwłocznie prześle nam akta sprawy i na ich podstawie będziemy mogli podjąć odpowiednie kroki - powiedział w rozmowie z Onetem Piotr Szefer, dyrektor biura zarządu PZPN.

Jest reakcja polskiej strony na szokujące oświadczenie Albańczyków po meczu w TiranieJest reakcja polskiej strony na szokujące oświadczenie Albańczyków po meczu w Tiranie

W piątek głos w końcu zabrał prezes PZPN, Cezary Kulesza, który zapowiedział jednoznaczne działania. - Podjąłem decyzję, że PZPN wystąpi do FIFA z wnioskiem o ukaranie osób, które bezpodstawnie oskarżyły Kamila Glika o zachowania rasistowskie podczas meczu z Anglią. Od początku byłem przekonany, że te zarzuty są całkowicie niesłuszne, dlatego podejmiemy oficjalną interwencję - przekazał we wpisie opublikowanym na Twitterze.

Kamil Glik i Kyle Walker w meczu Polska - Anglia"Kamil Glik nie odpuści, dotknęło go to". Anglia może zostać ukarana

- Dla mnie ta historia zakończyła się dzień czy dwa po meczu. Wiem, że żadnego rasistowskiego gestu nie wykonałem. Nie stało się to nigdy w moim życiu, nie stało się to także w trakcie spotkania z Anglią. Oficjalnego komunikatu nie ma, lecz jestem przekonany, że sprawa zostanie umorzona. Inaczej być nie może - powiedział Glik na konferencji prasowej przed meczem eliminacji z Albanią.

Więcej o: