Jest reakcja polskiej strony na szokujące oświadczenie Albańczyków po meczu w Tiranie

- Albańscy kibice rzucali w nasz sektor butelkami, pokazywali środkowe palce, zaczepiali. Zatem jak nazwać takie zachowanie? - powiedział rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski, komentując szokujące oskarżenia albańskiej federacji, która twierdzi, że to Polacy sprowokowali incydenty.

Reprezentacja Polski wygrała 1:0 z Albanią w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata. Od początku rozgrywanego w Tiranie meczu wrzało na trybunach. Albańczycy wygwizdali hymn reprezentacji Polski. Negatywna atmosfera eskalowała po bramce zespołu Sousy w 77. minucie, kiedy to na głowach Polaków wylądowały butelki oraz inne przedmioty rzucane z trybun. W związku z tym spotkanie zostało przerwane na około 20 minut. Ostatecznie mecz udało się dokończyć, ale gdyby ponownie doszło do incydentów, Albanii groził walkower.

Zobacz wideo Jednoznaczna opinia eksperta. Polska okradziona i to nie raz

Albania oskarża polskich kibiców. Rzecznik PZPN odpowiada: Rzucali w nasz sektor butelkami, pokazywali środkowej palce 

W czwartek Albański Związek Piłki Nożnej wystosował oświadczenie w tej sprawie, w którym polskich kibiców obarczono odpowiedzialnością za skandaliczne wydarzenia. Jak czytamy, były one "wynikiem ciągłej prowokacji i bardzo agresywnego zachowania ze strony polskich kibiców [...] Polscy kibice są znani z takich zachowań i od wielu dni osoby zaangażowane w mecz dokładały wszelkich starań, by zapobiec poważniejszym wydarzeniom". Więcej na temat oświadczenia albańskiej federacji można przeczytać TUTAJ >>>.

Walkower dla Polski za mecz w Tiranie? Boniek nie ma wątpliwościWalkower dla Polski za mecz w Tiranie? Boniek nie ma wątpliwości

Do szokujących oskarżeń federacji odniósł się już rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski, komentując zarzuty stawiane przez drugą stronę. - Czy prowokacją naszych fanów było gwizdanie gospodarzy podczas odgrywania polskiego hymnu? Przypomnę tylko, że w Warszawie, miesiąc wcześniej, polscy kibice bili brawo podczas hymnu Albanii - zaczął Kwiatkowski cytowany przez WP Sportowe Fakty

- Byliśmy bardzo blisko sektora polskich kibiców jeszcze przed meczem. Tuż przy trybunie wywiadu udzielał selekcjoner. Przy okazji widziałem, co działo się obok. Albańscy kibice rzucali w nasz sektor butelkami, pokazywali środkowe palce, zaczepiali. Zatem jak nazwać takie zachowanie? - dodał także. 

Albania - Polska. Skandaliczne zachowanie albańskich kibicówGromy po skandalu na meczu Polski. "Barbarzyńcy. FIFA powinna ich wykluczyć"

FIFA potępiła zachowanie albańskich kibiców. Będzie kara

W całą sprawę zaangażowała się kilka dni temu FIFA, która potępiła zachowanie albańskich kibiców. Światowa federacja analizuje sprawozdania z wtorkowych spotkań el. MŚ w związku z planem wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji. Mówi się, że Albanii grozi kara w wysokości 100-200 tys. euro oraz zamknięcie jednej z trybun.

Więcej o: