Jest data i godzina losowania barażów do MŚ w Katarze. Polska jest od nich o krok

Rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski poinformował na Twitterze, że losowanie par meczów barażowych do mistrzostw świata w Katarze odbędzie się 26 listopada o godzinie 17:00 w Zurychu.

Reprezentacja Polski jest bardzo bliska zapewnienia sobie drugiego miejsca w grupie eliminacyjnej mistrzostw świata, które da jej awans do barażowych spotkań. Na dwie kolejki przed końcem kwalifikacji zespół Paulo Sousy ma 17 punktów, dwa więcej od trzeciej Albanii i trzy mniej od lidera - Anglii.

Zobacz wideo Jerzy Engel zdradza kto powinien zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. "Oni tego nie rozumieją"

Robert Lewandowski nominowany do Złotej Piłki za 2021 rokRobert Lewandowski ma zostać zaproponowany najlepszym! Falk o planach Bayernu

Zgodnie z regulaminem zespoły, które zajmą drugie miejsce w każdej z grup el. MŚ strefy europejskiej zagrają w barażach oraz dwaj najwyżej sklasyfikowani wygrani grup z Ligi Narodów (jeśli oczywiście nie awansują bezpośrednio, i choć na pewno nie będą rozstawieni).

12 drużyn zostanie podzielonych na ekipy rozstawione i nierozstawione na podstawie bilansów z wyłączeniem meczów z najsłabszym rywalem w grupach sześciozespołowych. Czyli - dla przykładu - w polskiej grupie nie będą się liczyły mecze z San Marino. Ale te z Andorą już tak. Zespoły rozstawione zagrają z nierozstawionymi jeden mecz na własnym stadionie. Daje to więc bardzo dużą przewagę, bo na ten moment unikamy gry z takimi drużynami jak Portugalia, Hiszpania czy Szwajcaria.

Klasyfikacja zespołów z drugich miejsc wygląda następująco: 

 1. Portugalia* - 17 pkt, bilans bramkowy +12
 2. Szwajcaria* - 14 pkt, +9
 3. Szkocja - 14 pkt, +5
 4. Hiszpania* - 13 pkt, +8
 5. Polska* - 11 pkt, +6
 6. Chorwacja* - 11 pkt + 6
 7. Czechy - 11 pkt, +3
 8. Norwegia* - 11 pkt, +2
 9. Rumunia - 10 pkt, +1
 10. Ukraina - 9 pkt, +1

*drużyny mają mecz rozegrany mniej

Mistrzostwa świata 2022. Jak dokładnie będą wyglądały baraże?

Sześć drużyn, które uzyskały najlepsze wyniki w eliminacjach, będzie rozstawionych, ale kolejność rozstawienia w drabince będzie losowa. Do nich wylosowane zostaną kolejne zespoły. W ten sposób zostaną wyznaczone pary pierwszej rundy barażów oraz możliwe pary drugiej rundy. W każdej rundzie o zwycięstwie zadecyduje tylko jeden mecz. W pierwszej rundzie będzie on rozegrany na terenie drużyny rozstawionej, zaś w drugiej rundzie miejsca meczów będą wylosowane.

W wyniku rozstawień i losowań powstaną trzy grupy po cztery zespoły, które stworzą trzy ścieżki dojścia do mundialu w Katarze. W każdej grupie odbędą się dwa mecze półfinałowe (pierwszej rundy) i jeden mecz finałowy (drugiej rundy). Mecze półfinałowe odbędą się 24-25 marca, a mecze finałowe 28-29 marca 2022 r.

Poznaliśmy miejsce i datę losowania par barażowych w el. mistrzostw świata

Rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski ogłosił na swoim koncie w mediach społecznościowych, kiedy odbędzie się losowanie par barażowych. - Losowanie par meczów barażowych do mistrzostw świata w Katarze odbędzie się 26 listopada o godzinie 17:00 w Zurychu - napisał na Twitterze. I dodał, że poznamy wtedy również potencjalne pary finałowe i gospodarzy finałów.

Rzut karny dla PeruShow Neymara! Niepokonana Brazylia rozbiła Urugwaj. Wtem karny w meczu Argentyny [WIDEO]

Terminarz pozostałych meczów eliminacyjnych w grupie I:

 • 12 listopada 2021, godz. 20:45, Anglia - Albania
 • 12 listopada 2021, godz. 20:45, Andora - Polska
 • 12 listopada 2021, godz. 20:45, Węgry - San Marino
 • 15 listopada 2021, godz. 20:45, San Marino - Anglia
 • 15 listopada 2021, godz. 20:45, Polska - Węgry
 • 15 listopada 2021, godz. 20:45, Albania - Andora
Więcej o: