Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Były kapitan kadry podsumował złą passę Lewandowskiego. "Nie możemy mieć z tym problemu"

Łukasz Jachimiak
Fajnie to wytrzymaliśmy. A w obronie zagraliśmy tak pewnie, że Wojciech Szczęsny to chyba koszulkę po meczu złoży i schowa do torby na kolejny mecz. Do prania jej oddawać nie musi - mówi Jacek Bąk. Były kapitan reprezentacji Polski dzieli się spostrzeżeniami po meczu Albania - Polska. W Tiranie wygraliśmy 1:0.
Zobacz wideo Kuriozalna zmiana Paulo Sousy. Nikt się tego nie spodziewał

Gol Karola Świderskiego z 77. minuty dał Polsce zwycięstwo i awans na drugie miejsce w tabeli grupy I eliminacji MŚ 2022. Po 8 z 10 kolejek ta tabela wygląda tak:

  1. Anglia 20 pkt
  2. Polska 17
  3. Albania 15
  4. Węgry 11
  5. Andora 6
  6. San Marino 0

W listopadzie zagramy na wyjeździe z Andorą i u siebie z Węgrami. Albania zmierzy się na wyjeździe z Anglią i u siebie z Andorą.

Bjoergen stosowała niedozwolony środek. Ujawniła wszystko po latachBjoergen stosowała niedozwolony środek. Ujawniła wszystko po latach

- Po remisie Anglii z Węgrami (na Wembley było 1:1 - red.) możliwe jest nawet pierwsze miejsce dla nas. Ale to oczywiście tylko teoria. A w praktyce jesteśmy niemal pewni gry w barażach. I bardzo dobrze, w Tiranie zrobiliśmy to, na czym nam zależało - mówi Jacek Bąk.

"Tam zawsze jest gorąco, są nerwy"

Były kapitan kadry podkreśla, że mimo nerwowych momentów Polska zrealizowała zadania dość pewnie. - Trochę nerwowo było w naszej grze w pierwszej połowie. Druga połowa była już dużo lepsza. A końcówkę wytrzymaliśmy bardzo dobrze. Ludzie z trybun rzucali różnymi rzeczami, mecz przerwano, atmosfera była ciężka. Ale fajnie sobie z tym wszystkim poradziliśmy - mówi Bąk.

- Na Bałkanach zawsze tak się gra, tam zawsze jest gorąco, są nerwy. My tym razem naprawdę dobrze to wytrzymaliśmy - podkreśla były kapitan.

"Jedynie Grzegorz Krychowiak trochę tracił piłki"

Za wtorkowy mecz Bąk szczególnie chwali naszą defensywę, która wiele razy była krytykowana. - Obrońcy zagrali bardzo dobrze. Bardzo pewnie. Wojciech Szczęsny to chyba koszulkę złoży i schowa do torby na kolejny mecz. Do prania jej oddawać nie musi - śmieje się Bąk.

Brytyjskie media grzmią. Przerażające sceny na Wembley. Brytyjskie media grzmią. Przerażające sceny na Wembley. "Rasistowskie dranie"

- W defensywie jedynie Grzegorz Krychowiak na początku meczu trochę tracił piłki. Ale później i on wyglądał bardzo dobrze - dodaje były piłkarz.

"Robert Lewandowski nie musi strzelać"

- Oczywiście wyróżnić trzeba jeszcze Mateusza Klicha. Za piękne podanie, które dało zwycięskiego gola. To był majstersztyk. Klich wrzucił za obrońców taką piłkę, że nic nie mogli zrobić. Karol Świderski tylko dołożył nogę - mówi Bąk.

- A Świderski ma potencjał i pokazuje to kolejny raz. Fajnie się chłopak rozwija - dodaje były kapitan.

Na koniec Bąk chwali jeszcze kapitana Roberta Lewandowskiego. - Robert nie musi strzelać dwóch-trzech bramek w każdym meczu. Nie możemy mieć problemu z tym, że w jednym czy drugim meczu nie dał gola. Ja widziałem, jak pracował dla drużyny, jak pomógł i oceniam go wysoko - podsumowuje Bąk.

Więcej o: