Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Obrzydliwe ataki na Świderskiego. "J***ć twoją rodzinę draniu", "Polski alkoholik"

Tego można się było spodziewać. Albańscy internauci pojawili się na koncie Karola Świderskiego na instagramie. Pod zdjęciami wypisują obraźliwe i wulgarne komentarze.

Reprezentacja Polski pokonała Albanię 1:0 w kluczowym meczu eliminacji do mistrzostw świata. Jedynego gola dla Polaków zdobył Karol Świderski w 77. minucie meczu. Chwilę potem spotkanie zostało przerwane przez zachowanie albańskich kibiców, którzy obrzucili Polaków butelkami. Piłkarze obu zespołów zeszli z boiska i wydawało się, że może zakończyć się to nawet walkowerem dla Polski. Spotkanie zostało ostatecznie wznowione i podopieczni Paulo Sousy odnieśli skromne, ale kluczowe zwycięstwo.

Zobacz wideo Fatalne informacje dla Lewandowskiego ws. Złotej Piłki! "Mają krótką pamięć"

Po spotkaniu albański "Sport Ekspres" napisał, że Świderski prowokował albańskich kibiców. Sam napastnik w rozmowie po meczu z Polsatem Sport stwierdził, że nie jest bez winy. - To było fantastyczne uczucie strzelić gola w takim spotkaniu, na obcym stadionie. Z pewnością będę to pamiętał. Z kolei to, że kibice tak reagowali, to po części moja wina. Niepotrzebnie pobiegłem w ich kierunku świętować, ale byłem pod wpływem emocji. Trudno, stało się – powiedział. Nic jednak nie może usprawiedliwić zachowania Albańczyków, którzy w kierunku Polaków rzucili pełne butelki, zapalniczki, a nawet telefon.

Trener Albanii grzmi po skandalu na trybunach. Trener Albanii grzmi po skandalu na trybunach. "To nam przeszkodziło"

Kibice Albanii dobrze zapamiętali Świderskiego. Polak mógł się o tym przekonać w wywiadzie pomeczowym. Jego rozmowa z reporterem TVP Sport trwała około 40 sekund i skończyła się na jednym pytaniu. Wywiad trzeba było przerwać, bo Albańczycy znowu celowali w Świderskiego butelkami.

Albańczycy obrażają Świderskiego w internecie. Obrzydliwe komentarze

Chociaż mecz zakończył się już wiele godzin temu, to Albańczycy nadal przeżywają porażkę i prowokacje Świderskiego. Widać to na Instagramie piłkarza. Pod jego ostatnim zdjęciem (które, nawiasem mówiąc, zostało opublikowane już jakiś czas temu) pojawiają się obraźliwe i wulgarne komentarze. "J…ć Polskę", "Albańczycy będą j…ć twoją żonę", "J…ć twoją rodzinę draniu", "J….y polski alkoholik". Polscy kibice nie pozostają dłużni, obrażając Albańczyków. To tylko nakręca spiralę. Jeden z albańskich użytkowników posunął się nawet do porównania Polaków z hitlerowcami. "Polacy w komentarzach pokazują swoją mentalność neonazistów, mentalność hitlerowskich przodków" – napisał jeden z anonimów.

 
Więcej o: