Oficjalnie: Jest decyzja FIFA ws. oskarżenia Glika o rasizm!

Kamil Glik nie zostanie ukarany przez FIFA za rzekome rasistowskie zachowanie względem angielskich piłkarzy podczas wrześniowego meczu Polska - Anglia. Sprawa została umorzona przez FIFA.

Cała sprawa zaczęła się w końcówce pierwszej połowy wrześniowego meczu Polska - Anglia (1:1) w eliminacjach do mistrzostw świata. Między piłkarzami obu drużyn doszło do przepychanek, a Kamil Glik został oskarżony o rasistowskie zachowanie. Środkowy obrońca miał obrazić Kyle'a Walkera.

Zobacz wideo Obóz Kamila Glika przerywa milczenie ws. oskarżeń Anglików. "Zaczęli kombinować" [SEKCJA PIŁKARSKA #91]

- Podczas przerwy Anglicy zaczęli mówić sędziemu, że nasi piłkarze rasistowsko ich obrażają. Zaczęli naciskać na sędziego, zrobili awanturę. Ich reakcja była zdecydowanie przesadzona. Owszem, wszyscy widzieli, że doszło do przepychanki, małej szarpaniny, ale nie było tam żadnych rasistowskich odzywek - powiedział nam Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN i team manager polskiej kadry.

Kuriozalna zmiana Paulo Sousy w samej końcówce? Nikt się tego nie spodziewałKuriozalna zmiana Paulo Sousy w samej końcówce? Nikt się tego nie spodziewał

Do sprawy odnieśli się też Anglicy. Po meczu selekcjoner - Gareth Southgate - oraz kapitan zespołu - Harry Kane - potwierdzili, że ich zdaniem rasistowskie zachowanie miało miejsce. W podobnym tonie wypowiedział się też menedżer angielskiej kadry ds. komunikacji, który potwierdził, że incydent został zgłoszony sędziom oraz delegatom. Sprawie przyjrzała się też FIFA.

FIFA umorzyła postępowanie w sprawie Glika. "Sprawa zamknięta"

- Dla mnie ta historia zakończyła się dzień czy dwa po meczu. Wiem, że żadnego rasistowskiego gestu nie wykonałem. Nie stało się to nigdy w moim życiu, nie stało się to także w trakcie spotkania z Anglią. Oficjalnego komunikatu nie ma, lecz jestem przekonany, że sprawa zostanie umorzona. Inaczej być nie może - powiedział Glik na konferencji prasowej przed meczem eliminacji MŚ z Albanią.

Polski obrońca miał rację. FIFA nie dopatrzyła się przewinienia. Poinformował o tym na Twitterze rzecznik kadry, Jakub Kwiatkowski. "Zgodnie z naszym stanowiskiem wyrażanym od samego początku FIFA nie znalazła podstaw do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego względem Kamila Glika po absurdalnych oskarżeniach ze strony angielskiej federacji. Sprawa, przynajmniej na gruncie FIFA, została zamknięta" – napisał.

Albania Poland WCup 2022 SoccerAlbańskie media oskarżają Polaka po wybuchu kibiców. "Sprowokował ich"

Glik nie musi się więc już o nic obawiać. We wtorek wyszedł na boisko w meczu z Albanią i zagrał dobre zawody. Polacy wygrali 1:0 i są już o krok od baraży, od których będzie zależeć awans na mistrzostwa świata.

Więcej o: