Wiadomo, co poleciało z trybun na Polaków. Zapalniczki, butelki, a ktoś się nieźle wykosztował

Reprezentacja Polski pokonała w Tiranie Albanię 1:0 w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata w Katarze. Zwycięską bramkę dla Polaków zdobył Karol Świderski, który wzburzył albańskich kibiców swoją radością i ci obrzucili naszych cieszących się reprezentantów różnymi przedmiotami. Dziennikarz TVP Sport Szymon Borczuch pokazał na Twitterze, co leciało w kierunku polskich piłkarzy.

Reprezentacja Polski miała we wtorek bardzo trudne zadanie, ponieważ w spotkaniu z Albanią mogła stracić szanse na awans na mistrzostwa świata. Na szczęście nasi kadrowicze stanęli na wysokości zadania i wygrali w Tiranie 1:0 po bramce Karola Świderskiego. Napastnik PAOK-u wykorzystał świetne dośrodkowanie Mateusza Klicha i precyzyjnie umieścił piłkę w siatce Etrita Berishy.

Zobacz wideo Engel: Mam szacunek do piłkarzy, z którymi awansowałem na MŚ. Jak trzeba było bić się na pięści to biliśmy się na pięści

Dziennikarz pokazuje, czym Albańczycy rzucali w polskich piłkarzy

Atmosfera na Arenie Narodowej w Tiranie podczas wtorkowego spotkania była niesamowita. Trybuny były wypełnione po brzegi, a albańscy kibice żarliwie dopingowali swoją drużynę narodową. Niestety spowodowało to także, że po bramce strzelonej przez Karola Świderskiego doszło do oburzających scen. Albańczycy nie dali cieszyć się polskim piłkarzom, obrzucając ich różnymi przedmiotami z trybun takimi jak butelki czy zapalniczki. Sędzia nie miał w tamtej chwili innego wyjścia i zdecydował się przerwać spotkanie.

Albania - Polska 0:1. Piłkarze fetują wygranąAlbańskie media w rozpaczy. Doceniły Polaka. "To boli bardziej od porażki"

Po zakończeniu spotkania obecny blisko murawy stadionu w Tiranie dziennikarz TVP Sport Szymon Borczuch podzielił się zdjęciem pokazującym, co leciało z trybun w kierunku polskich piłkarzy. Widzimy tam butelki, zapalniczki, a nawet... iPhone, który roztrzaskał się na kawałki. Na szczęście żaden z tych przedmiotów nie zrobił krzywdy żadnemu z polskich piłkarzy.  Z kolei kilka lat temu w czasie starcia w Albanii między Legią a Kukesi na murawę poleciał nawet młotek i kamienie, co tylko pokazuje, że mecze tam nie zawsze są bezpieczne - co przypomniał Michał Kołodziejczyk z C+Sport. 

Albania Poland WCup 2022 SoccerBohater Polski wziął na siebie winę za wybuch Albańczyków. "Trudno, stało się"

Dopiero po kilkunastu minutach spędzonych w tunelu i naradach delegatów FIFA francuski sędzia Clement Turpin zdecydował o wznowieniu spotkania. Oba zespoły wróciły na boisko i dokończyły mecz we względnie spokojnej atmosferze. Polacy nie dali odebrać sobie zwycięstwa i kosztem Albanii awansowali na drugie miejsce w grupie I dające awans do baraży. Pomimo względnego spokoju po ostatnim gwizdku sędziego doszło jeszcze do przykrych incydentów. W trakcie udzielania wywiadu TVP Sport po raz kolejny obrzucony przez kibiców został strzelec bramki Karol Świderski.

Więcej o: